Ana SayfaMakyajGözleri İrileştirmek İçin Makyaj Tüyoları

Gözleri İrileştirmek İçin Makyaj Tüyoları

-

İnsanda en fazla dikkat çeken yer elbette gözleridir. Gözleri ile insan karşısındakini etkileyebilir ya da duygularını anlatabilir. Bu sebeple gözler çok önemlidir. Kadınlar da erkekleri etkilememenin en kolay yollarından birinin gözler olduğunu fark ettiğinden beri gözlerini güzelleştirmeye çalışmışlardır. Çekiciliği arttırmak güzel ve büyük gözlerle mümkündür. Biz de bu yazımızda sizlere göz büyütme teknikleri ve gözleri irileştirmek için makyaj tüyoları konusundan bahsettik.

Makyaj doğru kullanıldığında kusurları kapatan ve güzellik yaratan bir tekniktir. Ancak yanlış kullanılırsa amacın tam tersine bir felaketle sonuçlanabilir. Özellikle gözler konusunda makyaj teknikleri dikkate alınmalı ve uygulanmalıdır. İşte gözleriniz büyükse güzelliğine güzellik katmak için, küçükse onları olduğundan daha büyük göstermek için bazı makyaj tüyoları;

  • Kıvrık ve rimelli kirpikler gözleri daha da ön plana çıkarır. Kirpiklerinizi doğal yöntemler ya da kirpik kıvırıcılarıyla kıvırdıktan sonra rimelinizi 2 kat sürebilirsiniz.
  • Beyaz göz farı doğru yere uygulandığında gözlerinizin olduğundan daha geniş görünmesini sağlar. Beyaz far gözlerin iç kısımlarına ve buruna yakın tarafa sürülmelidir.
  • Gözleriniz küçükse göz büyütme teknikleri içerisinde en önemlisi makyaj renginizdir. Koyu renk bir makyaj gözlerinizin daha da küçük görünmesine yol açar. Açık renkler ise gözlerinizin belirginleşmesini sağlar.
  • Kaşlar gözler ile beraber dikkat çeker. Gözleriniz ne kadar güzel olursa olsun şekilsiz kaşlar bu güzelliği gölgeler. Bu sebeple kaşlarınızı şekillendirin ve ince kaşlara sahipseniz biraz daha belirginleştirmeye çalışın.
  • Eyeliner gözün üst ve altına eşit oranda sürüldüğünde gözleri olduğundan küçük gösterir. Gözün alt ortasından ince bir şerit halinde başlanıp dış kenarlara doğru kalınlaştırılmalıdır. Bu şekilde gözler daha büyük görünür.
  • Gözaltı morlukları gözlerinizin güzelliğini gölgeler. Ancak kapatıcılar gözaltı morluklarınız konusunda size çözüm olabilir.

iri goz makyajiGözleriniz sizi en çok gösteren organınızdır. Bu sebeple dikkat edilmelidir. Yukarıda bahsettiğimiz göz büyütme teknikleri dikkate alındığında çok daha çekici ve güzel gözlere sahip olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz