Ana SayfaMakyajGözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

-

Büyük gözlerin daha çekici olduğu aşikardır. Fakat her göz tipi için doğru uygulanan göz makyajı ile gözleri olduğundan daha iri göstermek mümkündür. Teknik olarak birkaç adımda iri göz makyajı yaparak daha çekici görünebilirsiniz. Birkaç tekniği sizin için sıralayalım:

İlk olarak gözaltlarımız damarlı görünümdedir. Bu sebeple olduğundan daha karanlık görünür. Karanlık görüntü gözleri geri plana atacağı için öncelikle göz makyajına başlarken gözaltlarını uygun bir kapatıcı ile kapatmak ardından en uygun aydınlatıcı ile aydınlatmalısınız.

Göz kapağı ve kaş altındaki mesafede oluşan renk eşitsizliklerini uygun cilde uygun örneğin bej, beyaz veya krem renkte kapatıcı ile kapatmalısınız.

Eyeliner sürülürken gözün yapısı dikkate alınmalıdır. Eğer eyelinerı göz kapağının tamamına sürerseniz gözü olduğundan daha küçük göstermiş olursunuz. Gözünüzü iri göstermek istiyorsanız eyelinerı gözünüzün ortasından başlayacak şekilde dışa doğru sürmelisiniz.

Far kullanmak da gözü olduğundan iri gösterir. Göz kapağınızın katlanan bölgesinin biraz üzerine uyguladığınız far gözünüzü olduğundan daha iri göstermenize yardımcı olur. Far uygularken dikkat etmeniz gereken ufak bir nokta ise uygun renklerde istediğiniz şekilde uyguladığınız farı bir fırça yardımı ile süpürürseniz uyguladığınız renkler birbirine karışarak doğal bir görünüm elde edersiniz .

Alt kirpiklerinizin kirpik diplerine uygulayacağınız kahverengi tonlarındaki far gözlerinizi olduğundan daha iri ve çekici gösterecektir. Yine alt kirpiklere uygulanan maskara ile gözler daha iri görünecektir.

Gözlerinizin iç kenarlarına ışıltı eklemelisiniz. Göz pınarlarına uygulanan aydınlatıcı bir far ile göz makyajınızı tamamlayabilir gözlerinizi olduğundan daha iri gösterebilirsiniz.

Gözaltınızdaki kapağın iç kısmına sürülen kalem gözünüzü olduğundan daha da küçük gösterir. Bunu gözü iri olanlar uygulayabilir. Fakat gözleri küçük olan kadınlar kesinlikle gözaltı kapağının iç kısmına kalem sürmemelidirler.

Koyu renk kalemle yapılan göz makyajı da gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Bu nedene aydınlık renkler tercih edilmelidir.

Kirpiklerinizin duruşu da gözlerinizin büyüklüğünü belirler. Kirpikler ne kadar kıvrık, dolgun ve kalkık durursa gözleriniz o kadar büyük görünür. Kirpik kıvırma aparatı ile kirpikleri önce bir fön makinesi ile ısıtabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise kirpik kıvırma aparatını çok ısıtmamak olacaktır. Bu uygulamadan sonra dolgun gösteren bir maskara ile kirpiklerinize süreceğiniz iki kat maskara  ile gözlerinizi olduğundan daha çekici ve iri bir görünüme kavuşturmuş olacaksınız.

Maskara uyguladıktan sonra yapışan kirpikleri nazik hareketlerle diş fırçası yardımıyla ayırabilirsiniz.

Kaş Şeklinin Gözlere Etkisi

Kaşlarınızın şekli de gözlerinizin duruşunu etkilemektedir. Zira kalın kaşlar gözleri daha küçük gösterir. İnce kaşlar ise olduğundan daha büyük gösterir. Önemli olan yüzünüze en uygun kaş şekli vermenizdir.

Sağlıklı uyku uyuduğunuzda ve gözlerinizi dinlendirdiğinizde gözaltı morlukları giderilmiş olacağı için daha aydınlık ve sağlıklı görünüm elde etmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz