Ana SayfaModaGöz Renginiz Çekiciliğiniz Hakkında Bilgi Veriyor!

Göz Renginiz Çekiciliğiniz Hakkında Bilgi Veriyor!

Göz renginin çekiciliği hakkında yapılan araştırmayı duyunca çok şaşıracaksınız.

-

Göz renginiz, basit bir genetik pigmentasyondan çok daha fazla anlama gelebilir. Ama burada şok edici olan: size neden çekici geldiği hakkında yapılan araştırma olacaktır. Bilim, bazı göz renklerine olan ilginizin aslında başka bir şaşırtıcı kaynaktan gelebileceğini söylüyor.

BioRxiv çevrimiçi veritabanında yayınlanan bir makalede, Glasgow Üniversitesi’nden Lisa DeBruine ve meslektaşları, insanların sevgililerini ebeveynleriyle aynı göz rengi ile tercih etme eğiliminde olduklarını keşfettiler. Ürpertici, değil mi?
Birinin göz renginin çekiciliğini nasıl belirleyebileceğini test etmek için araştırma ekibi 300 heteroseksüel, eşcinsel erkek ve biseksüel kadınla katıldı. Her katılımcının göz rengi kayıt edildi. Aynı şekilde sevgililerinin ve ebeveynlerinin göz renkleri de kayıt edildi. Ardından, araştırmacılar her yanıtı ayrıntılı olarak sınıflandırdılar.
Genel olarak, kadınların ve eşcinsel erkeklerin, babalarına benzer göz rengine sahip olan bir sevgiliyi seçme ihtimali diğer seçeneklere göre iki katıydı. Öte yandan, erkekler ve biseksüel kadınların, anneleriyle eşleştiği göz renginin tercih ettiği durum da aynıydı. Umarım ebeveyniniz dünyadaki en nadir saç ve göz rengi kombinasyonuna sahip değildir. Bu durumda, seçenekleriniz biraz sınırlı olabilir. 🙂
Ebeveyn göz renginin, partner tercihlerimizi gerçekten etkileyip etkilemeyeceğini öğrenmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var. O zamana kadar, bu bilim arkasındaki cinsel çekim nedenlerine güvenmek isteyebilirsiniz.

çift

Buna benzer olarak diğer şaşırtıcı konu ise şu. En sevdiğiniz evli çiftleri veya kendi eşinizi düşünün. Yüz özelliklerinde çarpıcı bir benzerlik olduğunu fark edebilirsiniz. Yanakları, güçlü bir burun, aynı yumuşak kahverengi gözleri veya aynı siyah saçları olsun farketmez. Bunu tesadüflere veya hayal gücünüze göre düşünebilirsiniz, ancak yeni bir çalışma evli çiftlerin benzer görünmesinin bir sebebi olduğunu ileri sürmektedir.
Kendi türümüze çekilmeye eğilimliyiz. Her ne kadar ileride genetik olarak benzer eşleri seçmek daha az olası olsa da, bu eşlerin birbirine benzemesini engelleyemez. Daha önceki bir çalışmada, çiftler yeni evliler olarak fotoğraflandı ve 25 yıl sonra yeniden fotoğraflandı. Elde edilen fotoğraflar, zaman içinde çiftlerin benzer görünmeye başladığını gösteriyor. Araştırmacılar bu benzerliği mutlu bir evliliğe ve çiftlerin paylaştıkları yakın çevrelere atfediyor ve bu da onların yüz ifadelerini paylaşmalarına yol açıyor. Örneğin, eşiniz sık sık güldüğünde ve sık sık gülmenize neden oluyorsa, ikinizin de gülme çizgileri geliştirmeniz olasıdır. Bu iyi bir işaret olabilir, çünkü araştırmalar birlikte gülüşen çiftlerin birbirleriyle aynı çizgide kaldığını gösteriyor.
Kaynakaol.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz