Ana SayfaMakyajGöz Makyajınızı En Doğal Nasıl Temizlemelisiniz?

Göz Makyajınızı En Doğal Nasıl Temizlemelisiniz?

-

Göz makyajı bir kadının vazgeçilmezi ve makyajın en önemli parçası. Peki göz çevrenize zarar vermeden göz makyajınızı en doğal nasıl temizlemelisiniz?

Güzellik uzmanları makyajın özellikle geceleri uyumadan önce mutlaka temizlenmesi gerektiği konusunda sürekli uyarılarda bulunuyorlar. Göz çevresinin son derece en hassas olduğunu da unutmamak gerekli. Bu nedenle kullandığımız yöntemin doğru, malzemelerin de doğal olduğundan emin olmalıyız. Bazen makyajımızı kolaylıkla çıkaran temizleyiciler, uzun vadede cildimizde uzun vadelerde geri dönüşü olmayan zararlar verebiliyor. Kullandığımız temizliyicilerin içerikleri hakkında bilinçlenmek ve cildimize uygun olanlarını seçmek çok önemli.

Sağlıklı ve genç görünen bir cildin temeli nemdir. İster makyaj öncesi ister sonrası cildinizi nemlendirmek en önemli unsurdur. Makyaj öncesi nemlendirici kullanmak cildi korumanın yanında makyajınızı daha kolay temizlemenizi sağlayacaktır. Göz makyajınızı nasıl temizlemelisiniz üç aşamada görelim.

Öncelikle %100 doğal pamuk olan bir temizleme diski kullanmalısınız. Temizleme için acıbadem sütünü ya da uygun benzer bir temizleme sütü öneriyorum. Bir miktar temizleme sütünü iki ayrı temizleme diskinin üzerine yaydıktan sonra gözlerinizin üzerine koyun ve göz makyajınızın iyice nemlenmesi için yaklaşık bir dakika kadar bekleyin. Sonra bastırmadan ve dışarıdan göz pınarlarınıza doğru temizleyin. Yukarıdan ve aşağıdan, yarım daire hareketler ile makyajınızı temizlemelisiniz.

İkinci olarak hem cildinizi derinlemesine temizlemek hem de ince kırışıklıkların oluşumunu önlemeye yardımcı olan  %100 doğal gül suyu kullanın. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağınızın güllü su olmamasıdır. Bu ürünlerin içeriğinde su ve gül esansı kullanıldığından gül suyunun gerçek kozmetik etkisini taşımamaktadırlar. Temizleme pamuğunu gül suyu ile nemlendirerek göz çevrenizi nazikçe silin.

Son olarak da büyükannelerimizden kalma bir klasik; Maden suyu. Gözeneklerinizi sıkılaştırmak çok faydasını göreceksiniz. Bunun için bir miktar pamuğu maden suyuna batırıp fazlasını hafifçe sıkın ve göz altlarınıza kompress yapın. Bu konuda da dikkat edilmesi gerek en önemli şey soda değil maden suyu kullanmanızdır. Cildiniz sodayı emdiğinde hafiflemiş ve ferahlamış hissedeceksiniz.

Cildinizi nemlendirmek için de iki-üç damla %100 saf zeytin yağınını cildinize ve gözaltlarınıza hafifçe yedirebilirsiniz. En iyi kozmetik doğal olandır. Doğaya güvenin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz