Ana SayfaCilt BakımıGöz Kremi Nasıl Sürülmeli?

Göz Kremi Nasıl Sürülmeli?

-

Göz kremi; göz çevresini korumak için üretilmiş bir cilt bakımı ürünü. Göz kremi ne işe yarar eminim ki hepimiz biliyoruz. Peki; göz kremi nasıl sürülürgöz kremi nasıl uygulanır en doğru şekilde biliyoruz diyebilir miyiz? Geçtiğimiz günlerde okuduğum bir yazı sayesinde krem uygulaması sırasında birçok adımı yanlış yaptığımı fark ettim ve sizin için doğru bilgileri bir araya getirdim.

Öncelikle belirtmem gerekli ki göz çevresi son derece ince bir yapıya sahip ve hoyrat bir şekilde davranılmayı asla hak etmiyor. Göz çevrenize ne kadar sert davranırsanız yaşlılık belirtileri o derece erken ortaya çıkıyor. Peki; yaşlılık belirtilerinin ilk görüldüğü yer neresi dersiniz? Tabii ki göz çevresi. Eminim ki hiç birimiz erken yaşlanmak istemiyoruz. Bu nedenle ne yapıyoruz? göz kremi uygularken olabildiğince nazik oluyoruz. Bu bizim altın kuralımız.

Hadi hep birlikte göz kremi nasıl sürülür öğrenelim:

  • Göz kremi kullanıyorsanız; cildinizi nemlendirmeden ya da serum takviyesi yapmadan önce göz kremi uygulamanız gereklidir.
  • Göz kremi emilmeden başka bir işlem yapılması doğru değildir.
    (Ben bu iki maddeyi de yanlış yapanlar arasındayım, peki siz?:))
  • Çekiştirerek değil tampon hareketlerle uygulamalar yapılmalıdır.
  • Göz kremi uygularken kremi kirpiklerinize yakın bir şekilde değil de göz çevresine yayarak uygulamalısınız. Görselden yola çıkarak uygulama yapabilirsiniz.

  • Göz kremini temiz cilde uygulamanız son derece önemli aksi halde yeteri kadar emilmez ve bakteri oluşumuna uygun bir ortam yaratılır.
  • Uykudan önce ve sabahları uyandığınız zaman temiz cilde göz kremi sürmeniz daha iyi etkiler almanıza yardımcı olacaktır.
  • Göz çevresine asla tanecikli kremler kullanmamanız gereklidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz