Ana SayfaEstetikGöz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

-

Yeni tanıştığınız birinin yüzünüzde ilk baktığı yerdir gözleriniz. Yüzünüzdeki ifadeyi belirler ve karşınızdakini etkiler. Ancak göz çevresinin deri yapısı oldukça incedir ve zamanla bozulmaya müsaittir. Yaşlandıkça ve mimiklerinizi kullandıkça göz kapağınız sarkık ve düşük görünebilir. Bu da sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve mutsuz bir ifadeye büründürür. Ancak günümüzde göz kapaklarınız sarkıksa bunun çaresini estetik olarak bulmanız mümkün olmakta.  Tabi ki yapılan estetik operasyonlarla göz kapağı düşüklüğü düzeltile biliniyor.

Göz Estetiği Ameliyatı Nedir?

Göz kapağı cerrahisi alt ve üst göz kapağındaki fazla yağ, torbalanmanın çıkarıldığı böylece göz çevresinde gerginliğin sağlandığı operasyonlardır. Göz estetiği ameliyatında genellikle her kapak için 20-30 dakika ayrılır. Göz kapağındaki fazla deri, kas dokusu, yağ torbalarından küçük miktarda dokular çıkarılır. Alt göz kapağında ise kirpiklerin altından bir kesi ile girilerek fazlalık kas, göz çukuru yağı ve gerektiği kadar deri çıkarılır. Özellikle alt göz kapağı ameliyatında çok fazla deri çıkarılmamalıdır. Bu nedenle genç hastalarda hiç deri çıkarmadan da estetik göz kapağı operasyonu yapıla bilinir. Ayrıca ben ameliyattan korkuyorum diyenler içinde ameliyatsız göz estetiği mevcut.

Ameliyatsız Göz Estetiği

Anestezisiz ve dikişsiz olduğu için oldukça tercih edilen bir yöntem oluyor. Üç aşamada gerçekleşiyor. Birinci aşamada düşük olan kaş mikro aletlerle yukarı doğru asılıyor. Bu şekilde kırışıklık, sarkma ve düşüklük ortadan kalmış oluyor. İkinci aşamada gözdeki en önemli sorun olan torbalar alınıyor. Alt göz kapağında yapılan bu operasyon bölgenin hassas olması sebebiyle yapılması zor olan bir operasyondur. Bu nedenle oluşabilecek riskleri engellemek için kirpiğin hemen altından 5 mm’lik noktasal mikro işlemle torbalanmaya neden olan yağ yastıkçığı alınıyor. Lazerle göz kapağı estetiğinde ise lazer, alt göz kapağında kirpik dibinden, üst göz kapağında ise göz açıldığında oluşan ovan çizgiden başlanarak oluşan fazlalıklar alınmak için kullanılıyor.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz kapağı estetiği fiyatları şehirden şehire hatta aynı şehirde operasyonu yaptıracağınız yere göre değişmektedir. Fiyatı operasyonun mahiyeti etkilemektedir. Eğer göz kapaklarından sadece birine operasyon yapılacaksa ödeyeceğiniz fiyat ile her ikisine de uygulanacaksa ödeyeceğiniz fiyat değişmekte. Kesin fiyatı öğrenmek için mutlaka uzman bir doktora muayene olmanız gerekmekte. Ancak bir fikir vermesi için 2014 yılının fiyatlarını sizlerle paylaşabiliriz. Üst göz kapağı cerrahisi 2-3 bin, alt göz kapağı cerrahisi bin-2 bin arasında değişiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz