Ana SayfaGündemGöz Altı Morluklarına Evde Çözüm

Göz Altı Morluklarına Evde Çözüm

-

Ne kadar yorgun göründüğünüzü duymaktan yoruldunuz mu? Göz altı torbaları ve morluklar için en iyi çözüm uyku olsa da, umudunuzu kaybetmeyin. Bu yazımızda, göz altı morluklarına çözüm için evde uygulayabileceğiniz yöntemleri listeledik…

1. Salatalık Dilimleri

Salatalık ile göz çevresi bakımı

Salatalık dilimleri cilt bakımında oldukça popülerdir. Gözlerinizin altındaki koyu halkaları tedavi etmek ve anlık olarak şişlikleri yatıştırmak için göz kapaklarınızın üzerine birer dilim koymanız yeterlidir.

2. Güzellik Uykusu

Göz altı morlukları nasıl geçer?

Geçmişi çok eskilere dayanan güzellik uykusu, daha parlak gözler ve göz altındaki halkaları gidermenin anahtarıdır. Daha fazla uyumak, gözlerdeki kızarıklık ve gözaltı torbalarının görünümünü azaltır.

3. Cilt Dostu Beslenme

Beslenme şekliniz genellikle gözlerinizin altındaki koyu halkalar üzerinde doğrudan bir rol oynamaz, ancak bazı gıdalar cilt sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Cilt dostu bir beslenme şekli için beslenme programınıza şu gıdaları ekleyebilirsiniz;

  • Yeşil çay,
  • Somon,
  • Avokado,
  • Yumurta

4. Kapatıcı

Göz altı morluklarına çözüm

Yorgun gözleri gizlemek için gizli bir silah olarak kullanılan kapatıcı, cilt tonunu eşitlemenize yardımcı olur. Bonus olarak, güneş hasarını gidermek için de güneş ışınlarına karşı fiziksel bir bariyer görevi görür.

5. Göz Maskeleri

Göz altı halkaları

Göz maskeleri, yorgun gözlerinizin ihtiyaç duyduğu terapiyi sağlayabilir. Jel içeriği ve uygun fiyatı ile göz altı morlukları ve torbalar için iyi bir seçenek sunar. Yaklaşık 15 dakika gözlerin üzerinde bekleterek terapi yapabilirsiniz.

6. Göz Kremi

Göz altı morluklarına evde çözüm

Göz kremi popüler bir kozmetik ürünüdür. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinden, tam olarak etkilerini söylemek zordur. Koyu halkalardan kurtulmayı hedefliyorsanız, göz kremlerinden yardım alabilirsiniz. Bölgeyi nemli tutmak, koyu halkaları azaltmak ve aynı zamanda göz çevresinin tahrişini önlemek için mutlaka göz çevresine özel bir krem kullanmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz