Ana SayfaModaGöz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

-

Cilt problemleri arasında sık rastlanan sorunlardan birisi olan göz altı morluklarının birçok nedeni vardır. Göz altı morlukları vücutta vitamin eksikliğinden, genetik, sigara ve alkol kullanımı, az su içme ve yetersiz uyuma, burun tıkanıklığı ve hormonsal değişiklikler gibi sebeplerden dolayı oluşabilir. Peki, gelelim göz altı morlukları nasıl geçer konusuna.

Kimyasal peeling

Kimyasal peeling yöntemi ile göz altlarında oluşan mor derinin yerine yeni derinin gelmesi sağlanmaktadır. Bu sayede göz altında yenilenen deri daha sağlıklı bir görüntü sağlayacaktır.

Işık dolgu uygulaması

Göz altı morlukları için uygulanan bir diğer tedavi yöntemi ise ışık dolgu uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde göz altlarındaki çukur kemik yapısı düzeltilerek oluşan morluk görüntüsü giderilir. Bu uygulamada kozmetik dolgu ürünleri gibi ürünler kullanılarak göz altları kapatılmaya çalışılır.

Mezoterapi

Mezoterapi işlemlerinde morluk oluşmuş göz altındaki tabakalara mineral, aminoasit, enzim ve vitamin desteği sağlanır. Bu sayede güçlenen deri daha düzgün ve doğal bir görünüme kavuşur.

Patates kürü

Patates kürü göz altı morlukları için kolayca uygulanabilen doğal bir yöntemdir. Patates kürü uygulamak için halka şeklinde doğradığınız patatesleri süte bandırıp gözünüzün üstüne koymanız yeterli olacaktır. Ayrıca sütü hazırlarken nane ile de takviye yapıp gözlerinizin ferahlamasını sağlayabilirsiniz.

Salatalık kürü

Salatalık kürü göz altı morlukları için sıklıkla uygulanan yöntemlerden birisidir. Yine halka şeklinde doğrayacağınız salatalıkları gözlerinize koyarak 10-15 dakika aralığında bekletiniz. Ya da rende yaptığınız salatalıkların suyunu çıkarabilir daha sonrasında bir pamuk vs. yardımı ile yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri cildinize her gün uygulayabilir bu sayede daha pozitif sonuçlar elde edebilirsiniz.

Domates kürü

Domates kürü genelde az bilinen bir doğal yöntemdir. Göz altı morluklarını kapatmaya yardımcı olacak domates ile beraber limon suyunu karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. 5-10 dakika aralığında bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Uygulaması oldukça kolay olan bu yöntem sayesinde göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Yeşil çay

Yeşil çay insan sağlığına birçok açıdan yardımcı olan mucizevi bir bitkidir. Göz altı morluklarından kurtulmak isteyen hastalar kaynattıkları 1 tutam yeşil çayı göz altlarına uygulayarak morlukların azalmasını sağlayabilirler. 1 tutam yeşil ile kaynattığınız yaklaşık 1 su bardağı suyu tamamen bitirinceye kadar uygulamaya devam edin. Daha sonrasında ılık su ile duruladığınız yüzünüze elma kabukları yerleştirerek göz altı morlukları için daha sağlıklı bir kür oluşturmuş olursunuz.

İncir

Çoğu kişi tarafından insan sağlığına olumlu etkileri bilinmeyen incir göz altı morlukları içinde iyileştirici bir özelliğe sahiptir. Taze olarak edindiğiniz incirleri iki parçaya ayırıp göz altlarınıza yerleştirebilirsiniz. Daha sonrasında 15-20 dakika kadar bekleyip, ılık su ile durulayabilirsiniz. Cildiniz için hiçbir zararı olmayan bu uygulamayı her gün tekrar edip sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz