Ana SayfaCilt BakımıGöz Altı Morlukları İçin Doğal Çözüm

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Çözüm

-

En sık yaşanan cilt sorunları arasında ”gözaltı morlukları” gelmektedir. Son derece kötü görünüm izlemini veren ve bayanların neredeyse ”isyan” ettikleri cilt problemlerinden biri olan gözaltı morluklarıyla başetmek, onlara çözüm üretmek ve gözaltı morlukları hakkında bilinmesi gereken ince detayları öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Göz altı morluklarının nedenleri

Öncelikle, göz altı morluklarının nedenlerine kısaca bir göz atalım. Hatta sizlere, göz altı nedenlerini maddeler halinde sıralayalım;

  • Göz altı morluklarının en büyük nedenlerinden biri vitamin eksikliğidir
  • Sıklıkla göz altı morluklarına maruz kalıyorsanız, bunun genetik olabileceğini bir kenara yazmalısınız
  • Az su alımı ve yetersiz sıvı tüketimi, göz altı morluklarının nedenlerindendir
  • Aşırı alkol ve sigara (tütün mamülleri) tüketimi
  • Burunda sık sık yaşanan tıkanıklıklar
  • Çok fazla uykusuzluk

Göz altı morluklarının ana nedenlerini öğrenmiş olduk. Peki, göz altı morluklarına ne gibi çözümler üretebiliriz, bir de onları detaylı bir şekilde sizlere aktaralım.

Göz altı morlukları nasıl tedavi edilir?

Yüz kısmında yaşandığı için görünümü ciddi anlamda etkileyen göz altı morlukları, ciddi bir sağlık sorunu olmamakla beraber, oldukça can sıkıcı bir sorun olarak ön plana çıkmaktadır. Doğal yöntemler sayesinde tedavi edilmesi mümkün olan göz altı morluklarına karşı doğal tedavi çözümleri yer almaktadır.

Salatalık Suyu

Gözlerde soğutma etkisi yaratan ve gözleri yatıştırmakta son derece etkili olan salatalık suyunun, tonik özelliği de bulunmaktadır. Salatalık suyu uygulamasını gerçekleştirmek için yapmanız gereken, salatalığı makinede sıkarak suyunu almak ve temiz bir pamuk kullanarak göz bölgesine uygulamak olacaktır. Bu uygulamayı, 3-4 gün süreyle yaparak göz altı morluklarına savaş açabilir ve onları yok edebilirsiniz.

Zerdeçal

Antioksidan etkisinin en fazla olduğu ürünlerden biri olan zerdeçal, göz altı  morluklarına karşı kullanılan doğal tedavi yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Zerdeçal ile doğal tedavi için, ananas suyuna ihtiyacınız olacaktır. Ananas suyunu zerdaçal tozuyla iyice karıştırarak bir macun ortaya çıkaracak ve bu macunu göz altınıza sürerek, morluklardan kurtulacaksınız. Salatalık suyu gibi bu doğal tedavi işlemini de 3-4 gün süreyle göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

Soğuk su

Göz altı morluklarının yok olması için yapılan basit ve doğal tedavi seçeneklerinden birisi de, soğuk su işlemidir. 1-2 saatlik bir süreyle güneş altında kaldıktan sonra, soğuk su yardımıyla gözlerinizi yıkamalı ve çok hafif bir şekilde göz altlarınıza bir kaç dakika süreyle masaj yapmalısınız. Soğuk su yardımıyla yapacağınız bu doğal tedavi çözümünü, soğuk süt yardımıyla da yapabileceğinizi unutmayın.

Bu doğal tedavi seçeneklerine ek olarak, cildinizin sürekli olarak nemli kalmasını sağlamalı ve nemli bir cildin, göz altı morluklarının en büyük düşmanı olduğunu unutmamalısınız. Göz altı morluklarından uzak kalmak istiyorsanız her gün, 8-10 bardak ılık su tüketimini alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz