Home Moda Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

0

Göz Altı Işık Dolgusu: Göz altlarındaki koyu halkalar kişiyi olduğundan daha yorgun gösterir. Göz altlarındaki bu koyu renkli halkalar makyajla  bile oldukça zor kapatılırlar. Klasik makyaj uygulamalarıyla kapatılamayan koyu renkli halkaları kapatmak için özel makyaj teknikleri vardır. Ancak bu makyaj tekniklerini her zaman uygulamak maalesef mümkün değildir. Zaten sürekli makyaj uygulama oldukça zor  bir işlem olduğu için kişi bir yerden sonra yorulur. Ancak  günümüzde tıbbın gelişmesi ile birlikte bu koyu renkli halkalardan kurtulmak mümkündür. Gözaltı ışık dolgusu koyu renkli halkalardan kurtulmanızı sağlayacak. Yüzünüzdeki yorgun ifadeyi alacaktır. Ayrıca göz altlarında çöküklük problemi yaşayanlar  gözaltı ışık dolgusu uygulamalarıyla bu sorunlarından kolaylıkla kurtulabilirler.

Nedir: Göz altı ışık dolgusu asit içerikli olan dermal dolgunun çeşitli işlemlerden geçirilerek çapraz bağlarının revize edildi dolgu maddesidir. Uygun hale getirilir ve uygulama yapılması için özel olarak tasarlanır.

Hangi Sorunları Çözer: Gözaltı ışık dolgusu ile genellikle göz çevresindeki sorunlar giderilmektedir. Göz altı morlukların ortaya çıkardığı görüntü, gözaltında yorgunluğa bağlı olarak gerçekleşen çökmeleri düzeltmek, ayrıca göz altındaki morluklar dışında göz altlarında grimsi bir görüntü meydana gelir. Göz altı ışık dolgusu ile bu da gitmektedir. Gözaltı ışık dolgusu yalnızca morlukların tedavisi için kullanılmaz. Aynı zamanda bir dolgu uygulaması olduğu için öorluklarla birlikte çöküntüler  için de bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Kimlere Yapılabilir: Gözaltı ışık dolgusu ergenlik döneminden sonra herkeste etkin olarak uygulanabilmektedir. Bu işlemi yapabilmeniz için yalnızca kadın olmanız gerekmiyor. Cinsiyet ayrımı gözetmez. Kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir. Ancak bu işlemi yaptırabilmeniz için gebe olmamanız şarttır . Ayrıca bebek emzirmemeniz de istenir.

Kalıcılık Süresi: Gözaltı ışık dolgusu malesef geçici bir işlemdir. Bu işlemi yaptırdığınız takdirde düzenli aralıklarla yenilemeniz gerekir.  Bu da insanın hem cebini yoran hem de can sıkan bir durumdur . Ancak günümüzde çoğu uygulama bu şekildedir. Kalıcı dolguların henüz etkin ve yan etkisi olmayanı bulunamamıştır.  Göz altı ışık dolgusunun  kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmektedir. Bu süre kişinin ten rengi ve deri yapısına göre değişiklik gösterir. Hastanın yaşı da kalıcılık süresinde büyük rol oynar. Ancak ortalama olarak bir süre vermek gerekirse bu sürenin yaklaşık olarak 8 ila 12 Ay arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version