Ana SayfaCilt BakımıGöz Altı Halkalarından Kurtulma Yolları

Göz Altı Halkalarından Kurtulma Yolları

-

Pek çoğumuz estetik açıdan kötü görünmemize neden olan göz altı halkalarından kurtulma yolları ararız. Göz altı morlukları bizi olduğumuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterir.

Göz Altı Halkaları Neden Oluşur?

Göz altı halkalarını oluşturan pek çok sebep bulunmaktadır. En önemli sebep ise uyku düzensizliğidir. Vücudunuzun en az 6 saatlik uykuya ihtiyacı vardır. Fazla veya az uyuduğunuzda gözlerinizde halkalar meydana gelir. Beslenmenizde kafein oranı yüksek içecekler tüketmeniz, alkol ve sigara kullanmanız göz altı morluklarına davetiye çıkaran diğer unsurlardır. Bunun yanı sıra bazı sağlık sorunları da göz altı morluklarına neden olabilir.

Göz Altı Halkalarına Ne İyi gelir?

Göz altı halkalarına bitkisel çözüm ve kozmetik ürünler ile çeşitli çözümler sunulmaktadır. Doğal yöntemlerin en sağlıklı yöntemler olduğu bilinmelidir. İlk etapta yüzde yüz bir verim alamasanız da eski halinizden kat kat iyi göründüğünüzü fark edeceksiniz.

Göz altı halkalarına bitkisel çözüm olan ürünlerden ilki patates dilimleridir. Çiğ patatesleri halka halka kesin ve halkalardan iki tanesini gözünüze yerleştirin. Yarım saat patatesleri yerleştirdikten sonra yatın. Kalktığınızda göz altınızda bir rahatlama ve halkalarda azalma görebilirsiniz. Aynı şekilde elma veya salatalık ile de aynı işlemi yapabilirsiniz.

Kahve göz altı halkalarına bitkisel çözüm sunan bir diğer üründür. İçeriğinde yer alan kafein ile göz altındaki deri hücrelerini uyarır ve hızlandırır. Kahve telvesini bir pamuk yardımı ile göz altı halkalarınıza güzelce sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Ardından soğuk su ile yıkayın. Göz altı halkalarınız var ise yüzünüzü daima soğuk su ile temizlemeniz gereklidir.

Kozmetik olarak üretilen göz altı kremlerinin de faydasını görenler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra göz altı için önerilen roll on ve kapatıcı kremler sadece göz altı halkalarınızı saklamakta yani tedavi etmemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz