Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Moda Göğüslerin Sağlıklı Korunması

Göğüslerin Sağlıklı Korunması

-

Yumuşak ve sıcak etten yaratılanlara göre şairin yücelttiği taş yontunun göğüsleri sonsuzluğun ölçülemez üstünlüğüne sahiptir. Ne yazık ki canlı modellerinde durum bambaşkadır. Kusursuzluğun çok seyrek olması bir yana güzellikleri de geçicidir.

Göğüsler ergenlik çağından başlayarak kadınların sürekli saplantısıdır. Nasıl olmasın ki, erkeklerin aklı fikri hep göğüslerdedir.

Kadın vücudunun cinsel organlar dışında pek az bölümü ancak göğüsler kadar seksüel değerle yüklüdür. Dünyada pek az tapınma konusu onlarınki kadar güçlü ve yaygındır.

Genç kızlar ve kadınlar içleri kıpır kıpır devamlı şu soruları sorarlar kendilerine: Göğüslerim çok mu küçük?, Çok mu iriler?, Çok mu birbirinden ayrıklar?, Biraz fazla mı sarkıklar?

Bitkiler hiç bir zaman göğüslerinizi dimdik yapamaz, sarkmış göğüsleri dikleştiremez ama koruyucu olarak önceden kullanılırsa göğüslerin tümden tükenmelerini önleyecek biçimde güçlendirirler.

Yaygın inanışların tersine göğüslerde egzersizlerle gelişebilecek dıştan etki uygulamaya elverişli hiçbir kas yoktur. Onlar deriyle çevrili, koruyucu yağların kapladığı bir süt salgıbezi tomarından başka bir şey değildir. Dıştaki deri tek başına tümünü kavrar ve korur.

Göğüslerin sağlık koruma yöntemi başlıca duruş sorunudur: Buluğ çağından sonra kendini tümden dik tutma alışkanlığını edinenlerin göğüsleri, çok seyrek olarak çirkin gelişir. Bunların boyun ve sırt kasları sağlamdır. Çünkü göğüs yuvarlağını dik tutmak için bu kaslar tarafından çekilir.

Göğüslerin korunması için birkaç öneri:

Sütyen kullanınız. Gerçi sütyensiz giyimdeki seksilik olmasa da göğüslerinizin sağlığı için sütyen gereklidir. Ata binmek, tenis ve basketbol gibi göğüslerin düşmanı olan sporlar yapıyorsanız iyice etkili bir sütyen kullanın.

Hızlı bir şekilde zayıflamayın. Hızlı zayıflarsanız deriniz daha kendini toparlayamadan yağlarınız erir ve göğüslerde sarkmalar olur.

Çok erken çocuk yapmayın. Hamilelik genç yaşta olursa o hızda göğüsleri bozar.

Kadınlar göğüslerine özen göstermekle birlikte, ayrıca olası bir irileşme ya da bilyaya benzer bir oluşma ya da kötü huylu tümöre dönüşebilecek bir sertleşmeyi çok acele doktora başvurmak üzere, onları elle düzenli olarak muayene etmeye de özen göstermelidirler.

Çok küçük yapılı göğüslerin oylumunu arttırmak için: Adaçayı yaprağı ve çiçeği demlemesiyle oluşan suyla göğüs banyoları ve masaj yaptırmak iyi gelir.

Çok büyük göğüslerin oylumunu küçültmek ve sarkmaları engellemek için Meşe ağacı kabuklarının kaynatılması sunucu elde edilen sularla göğüs banyoları ve masajlar faydalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...