Ana SayfaEstetikGöğüs Estetiği Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Göğüs Estetiği Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

-

Estetik cerrahi son yıllarda oldukça gelişti. İlk ortaya çıkış nedeni kaza veya çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan yaralanma vb. durumları ortadan kaldırmak olan estetik cerrahi, son zamanlarda daha çok güzellik sebebiyle kullanılıyor.

Birçok kadın, vücudunda görünümünden memnun olmadığı kısımları estetik operasyonlar ile değiştiriyor. Bu operasyonların başında da göğüs estetiği geliyor. Kimi kadın göğüslerini büyütmek, kimi küçültmek, kimi de dikleştirmek istiyor.

Unutulmaması gereken konu şu ki, göğüs estetiği cerrahi bir operasyondur ve direkt olarak sağlığımızı ilgilendirir. Bu yüzden göğüs estetiği yaptırırken mutlaka dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta vardır.

Göğüs Estetiği İçin Protez Seçimi

İlk olarak, göğüs estetiğinin yapıldığı protezin kaliteli ve vücuda zarar vermeyecek bir malzemeden yapılmasına dikkat edilmelidir. Yeterince güvenmediğiniz, size operasyon hakkında bilgi vermekten kaçınan doktorlara ve hastanelere bu ameliyat için başvurmamalısınız.

Sağlığınız her şeyden önemlidir.  Diğer bir konu da doğal görünümü korumakla ilgilidir. Göğüsleriniz önceki halinden absürt biçimde farklı bir görünüme geldiğinde bu çok belli olacak ve tuhaf bir görünüm oluşturacaktır. Bu yüzden hafif dokunuşlar tercih edilmeli ve vücudun doğal görünümü çok bozulmamalıdır.

Ameliyat sonrası bir hafta dinlenmek de çok önemlidir. Bir hafta boyunca ütü yapma, ağır temizlik vb. zor işlerden kaçınmanız gerekmektedir. Yorucu spor aktivitelerinden ilk 6-8 hafta uzak durmanız da birçok uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Bunlara dikkat ettiğinizde estetik operasyondan iyi sonuç alırsınız.

Ayrıca bkz: Göğüslerin Sağlıklı Korunması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz