Ana SayfaModaGinkgo Balaba Çayı ve Faydaları

Ginkgo Balaba Çayı ve Faydaları

-

Ginkgo balaba, eski Çinliler tarafından keşfedilmiş oldu düşünülen bir bitkidir. Çin’den sonra Avrupa, Almanya gibi dünyanın her bölgesine yayılmaya başlamıştır.

Ginkgo balaba özü, kozmetik ürünlerinde tıbbı amaçlı kullanılan bir bitkidir. Son zamanlarda kozmetik ürünlerinde kullanılmaya başladıktan sonra ve popüler olduktan sonra Ginkgo balaba kapsülü, Ginkgo balaba çayı gibi ürünleri piyasada yer edinmeye başladı.

Ginkgo balabanın sağlığa faydaları

Ginkgo balaba ağacı ülkemizde yeni yeni tanınmasına rağmen geçmişte ilk olarak Çin’de kullanılmaya başlayıp tüm dünyaya yayılmıştır. Ginkgo balaba ağacının yanı sıra yaprakları sağlığa katkıda bulunan bir bitkidir. Sağlığa katkı sağlayan özellikleri; içerdiği zengin vitamin, bileşenler ve mineral sayesinde sinir sağlığından kalp sağlığına kadar hatta göz sağlığından cilt sağlığına kadar birçok bölgede yararlı etkileri vardır.

Astım- bronşit için faydaları

Astım ve bronşite iyi gelen yanları vardır ve alternatif tıpta tedavi sürecinde kullanılmaktadır. Günde sabah ve akşam olma üzere 2 defa fincanla içildiğinde astım ataklarını hafiflettiği gözlemlenmiştir. Ginkgo balaba yaprağı düzenli olarak tüketilirse bronşları açmaya yardımcı olan bir bitki olduğu gözlemlenmiştir bunların yanında aynı zamanda sigaranın verdiği zararlı etkileri de ortadan kaldırıyor.

Ruh sağlığı için faydaları

Ginkgo balaba kapsülünü depresif sorunlar yaşayan insanlar kullandığında depresif durumun azaldığı gözlemlenmiştir. Çünkü ilacın içinde doğal olarak merkezi sinir sistemini etkileyen bileşenlerin ve asitlerin olduğu açıklanmıştır. Tabletlerin yaygın olarak kullanılmasının en büyük özelliği tabletlerin doğal olup hiçbir kimyasal yapı içermemesidir.

* tabletler sinir sistemi üzerinde etkili olup doğal yollarla hazırlanmaktadır ama sinirsel hastalıkların herhangi biri için tedavi gören epilepsi hastalıklarına sahip kişiler gibi kişilerin bu tableti güvenle kullanacağı anlamına gelmez. Eğer tableti kullanmak istiyorlarsa bu tarz hastalıklara sahip kişilerin ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorlarına başvurması gerekmektedir! ! !

Yaşlanma karşıtı özelliği

Bitki bal, zerdeçal ve ginseng gibi şeylerle karıştırılıp cilde uyguladığında cildin korunmasına etkisi olduğu gözlenmiştir. Ciltte kuruluğu giderip ciltteki çizgileri azaltan bir etkisi vardır.

Beyin sağlığına faydası

Bitkinin özellikle çocukların zihin sağlığının gelişimine katkıda bulunduğu gözlemlenmiştir. Bitkinin ekstresi yaşı ileri seviyeye gelmiş insanların zihin sağlığına katkıda bulunmaktadır.

Koruyucu özelliği

Yapısından dolayı doğal yapısından dolayı doğal güneş koruyucu olarak kullanılabilir. Bitkinin maskesi cilde uygulandığı zaman cildi güneşin zararlı ışınlarından korur. Bu özelliğinden dolayı güneş kremlerinin içindekiler kısmında bitkiye rastlayabiliriz.

Antienflamatuar

 Alerjik ve enfeksiyonlu iltihaplanmalara karşı kullanılabilecek doğal bir bitkidir.

Saç dökülmesine karşı faydası

Araştırmalara göre bitkinin saç dökülmesine ve saç incelmesine karşı etkisi büyüktür. Erkeklerdeki kellik için oldukça faydalı olduğu bilirkişiler tarafından doğrulanmıştır. Bitkisi ister diğer yağlarla karıştırıp saçınıza uygulayabilirsiniz isterseniz de ağaç yapraklarını kaynatıp saçlarını yaprakların suyu ile yıkayabilirsiniz.

Bitki görme sağlığını da korur. Bitkinin kaynamış suyunu göz kapaklarınıza uyguladığınız zaman kötü görmeye neden olan etkilerin ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz