Ana SayfaCilt BakımıGergin ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yumurta Akı Bal Maskesi

Gergin ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yumurta Akı Bal Maskesi

-

Zamanla cildimiz eski sağlıklı ve gergin özelliğini kaybedebilir. Bu hem hava ve mevsimlerin koromozif şartlarından kaynaklandığı gibi hem de vücudumuza az suyun girmesi ile de gerçekleşir. Yüzümüz bizim için en önemli bölgelerden biridir. Ne kadar pürüzsüz bir yüzümüz olursa o kadar genç ve sağlıklı görünürüz.

Sizde yüzünüzün pürüzsüz ve bebek gibi görünmesini istiyorsanız, yumurta akı ve bal maskesini mutlaka denemelisiniz. Biliyorsunuz ki yumurta akında bulunan vitaminler hem yüzün gerilmesine hem de beslenmesine yardımcı olur. Bal da aynı şekilde aknelerden arınmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Bu iki etken birleşip, yüz maskesi olarak kullanıldığında yüze verdiği parlaklık ve bebek görüntüsü ile çok mutlu olacaksınız Ancak bu maskeyi düzenli yamanızda fayda var. Bir yumurta akı ile bir yemek kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve maksimum on dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Soğuk su açılan gözeneklerin hızla toparlanmasına yardımcı olacaktır. Bu maskeyi haftada bir kez yapmanız yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz