Home Kitap Gerçeklerle Yüzleşme Zamanı: Sadist – John Burley

Gerçeklerle Yüzleşme Zamanı: Sadist – John Burley

0

Sadist, şimdiye kadar okuduğum en akıcı polisiye romanlarından biriydi. Kitabı bitirmek yalnızca iki günümü aldı ve katili bulmak için neredeyse her karakterden şüphelendim. Cinayet detaylarında verilen dehşet içeriği, adeta gerçek bir olaymış gibi kurguya kilitli kalmamı sağladı. Kitap bittiğinde ise resmen ağzım açık kaldı. Polisiye, gerilim ve aksiyon kitaplarından hoşlanıyorsanız bu kitaba bayılacaksınız!

Dr. Ben Stevenson, Ohio’nun batı kesiminde bulunan bir kasabada adli tabip uzmanı olarak görev yapar. İki oğlu ve eşiyle birlikte yaşayan Ben, ailesine huzurlu bir hayat sunabilmek için bu kasabayı seçmiştir. Görevi nedeniyle hayatını kaybeden kasaba sakinlerinin otopsilerini Ben yapar. Otopsi sonuçları ise genellikle doğal ölümler ya da trafik kazaları gibi talihsizlikleri gösterir. Ancak bir gün işler değişir ve dehşet dolu bir cinayet kurbanının ölümü incelenmeye başlar.

Kurban, Ben’in büyük oğlu ile aynı yaştadır. Cesedi ise kasabada bulunan ormanlık arazide bulunmuştur. Ben, oğlunun arkadaşını parçalanmış halde görünce hayli sarsılır. Fakat işi gereği otopsiye devam eder. Kurbanın vücudunda insan ısırığına benzeyen izler bulunur. Ben, yaptığı incelemeler sonucunda büyük bir şok yaşar: kurbanın eti gerçekten de bir insanın dişleri ile koparılmıştır! Bu korkunç detay ile birlikte tüm kasaba halkı çocuklarını evde tutmak ister ancak bu mümkün değildir. Bu nedenle kasabada ciddi güvenlik önlemleri alınır.

Kasabanın güvenliğini sağlamak ne yazık ki o kadar da kolay olmayacaktır. Seri cinayetler devam ederken oklar yavaş yavaş tek bir kişiyi göstermeye başlar. Katilin kimliği açığa çıktığında ise tüm kasaba halkı dehşete uğrayacaktır…

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version