Home Moda Genç Kalma Yolları Nelerdir?

Genç Kalma Yolları Nelerdir?

0
Genç Kalma Yolları Nelerdir?

Çok eski dönemlerden beri insanlar genç kalmanın yollarını aramışlardır. Bilimin ortaya çıkmasıyla beraber insanlar gençliğin hatta ölümsüzlüğün iksirini aramaya başlamışlardır. Ölümsüzlük imkânsız olsa da uzun yaşamanın ve genç kalmanın birçok yolunu keşfetmişlerdir. Genç kalma yolları olarak çok temel ve herkesin bildiği olgulardan bahsetmek gerekirse bunlar; spor yapmak, sağlıklı beslenmek, neşenizi korumak ve hayata karşı pozitif kalmaktır. Şimdi bu genç kalma yolları hakkında daha da detaylı bilgiler edinmelisiniz.

Bol bol su tüketmek

Bol bol su tüketmek tartışmasız ki genç kalmanızı etkileyen en temel faktördür. Vücudumuzun günde en az bir buçuk – üç litre arasında suya ihtiyacı vardır. Fazlaca su içmek vücudunuzdaki ödemleri uzaklaştırır ve cildinizin nemini korumasını sağlar. Ayrıca su idrar yollarınızı temizlemeye, vücuttaki iltihabi reaksiyonları önlemeye yardımcı olur. Eğer kronik baş ağrıların yaşıyorsanız gün içinde yeterli su tüketip tüketmediğinizi gözden geçirmelisiniz. Çünkü kronik baş ağrıları vücudunuzu yeterli su ile beslemediğinizin bir alarmı olabilir.

Yararlı besinler tüketmek ve düzenli beslenmek

Genç kalma yolları arasında en önemli olanı sağlıklı beslenmektir. Meyve ve sebze yemeye özen göstermelisiniz. Hatta hazır gıdalardan olabildiğince uzak durmalısınız. Örneğin, hazır meyve suları tüketmek yerine aldığınız meyveleri karıştırıcı ya da katı meyve sıkacağı gibi aletler yardımıyla meyve suyuna çevirerek tüketmek kendinize yapacağınız bir iyilik olacaktır. Bunun yanı sıra günde en az iki bardak bitki çayı tüketmelisiniz. Yapılan araştırmalar doğrultusunda bitki çaylarının antioksidan etkisi gözlemlenmiştir. Araştırmalar, mercanköşk, biberiye, melisa, yabani nane, yeşil nane, adaçayı, sater ve kekiğin yüksek oranda antioksidan içerdiğini ortaya koymuştur.

Gençleştiren sebzeler

Bildiğiniz gibi brokoli ve kereviz çok yararlı sebzelerdir. Bu sebzeler yüksek lif içerir, antioksidan etkisi vardır ve kan damarlarının genişlemesine yardımcı olarak sizi yüksek tansiyondan korurlar. Sebzeleri kaynatarak haşlamak yerine buharda haşlamanız sizin için çok daha yararlı olacaktır. Böylece sebzeler vitaminlerini çevreye salmayacak içinde tutacaklardır ve siz bu vitaminlerden çok daha fazla yararlanacaksınızdır. Ayrıca, bolca et tüketmek yerine sebze tüketmeye özen göstermelisiniz. Bunun yanında sıklıkla yeşil salata tüketmek sizin sindirim sisteminize, cildinize ve vücudunuzdaki diğer organlara çok iyi gelecektir. Avokado, ıspanak, hindiba ve semizotu gibi yeşil yapraklı bitkileri çiğ tüketmek sizi kanser ve kanserojen maddelere karşı koruyacaklardır.

Düzenli seks hayatı ve genç kalmak arasındaki ilişki

Düzenli seks genç kalma yolları arasındadır. Düzenli seks vücudunuzun ihtiyacıdır ve vücudunuza bunu vermek sağlıklı ve genç kalmanızı sağlayacaktır. Kaliteli seks hayatının sırlarından biri hormon kalitenizi artıracak çinko içeren besinler tüketmektir.

Akıl sağlığınızı korumak adına genç kalma yolları B12 vitamininizi kontrol altında tutmaktır. Bunun için bol bol B12 içeren besinler tüketmelisiniz. Bu besinler şunlardır; İstiridye, midye gibi kabuklu deniz hayvanları, dana karaciğeri, tavuk ciğeri, uskumru, somon, ton balığı, ringa balığı, sardalye, alabalık, yengeç, karides, zenginleştirilmiş kahvaltılık gevrekler, kırmızı et, süt, yoğurt, peynir çeşitleri, yumurta…

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version