Ana SayfaSaç BakımıGenç Gösteren Saç Renkleri Nelerdir?

Genç Gösteren Saç Renkleri Nelerdir?

-

Her kadın belli dönemlerde psikolojik ve ruhsal değişimler sonucunda saçlarında değişimler yapmak isteyebilir ya da kadınlarda genel olarak bir süre sonra kullandığı saçlardan sıkılma durumu olabiliyor ve bu durumlardan sonra yeni saç modeli ve rengi arayışı içine giriyoruz. Peki, bu durumlarda dikkat etmemiz gereken durumlar nelerdir? En başta bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteren model ve renkler değil de genç gösteren saç model ve renklerine bakınmalısınız.

Genç yaştaki kadınlar genelde saçlarını daha kolay değiştirebilirken yaşları biraz daha ilerlemiş yani orta yaş ve üzeri kadınla saç renklerini ve modelini değiştirirken zorlanabilirler. Orta yaş ve ileri yaş grubu olarak kabul edilen yaş gruplarında saçların hacim kaybetmesi, saç dokusunun zayıflaması gibi faktöreler saçların renginin ve modelinin değişimine engel olan faktörlerdendir. Saçlarımızdan sıkılmamızın nedenlerinden kuru olması, hacimsiz görülmesi ve yıpranmış gibi durması bizim saç değişimi yapma konusunda tetikliyor. Düzenli olarak saçınıza bakım yapmak ve size uygun rengi seçmek sizin için genç gösteren saç modeli olabilir.

Doğru Saç Rengi İle 5-6 Yıl Zamanı Geri Alın

Doğru saç rengini ve modelini bulabilirseniz sizi en az 5-6 yıl genç gösterebilir ama sadece beyazlarınızı kapatmak amacıyla saçlarınızı boyatırsanız en büyük hatalardan birisine düşmüş olabilirsiniz. Seçeceğiniz farklı bir saç rengi ve modelliyle beyazları kapatmanın yanı sıra cildinizi de canlılık vererek sizi genç gösteren saç modeline kavuşmuş olabilirsiniz. Bu şekilde genç gösteren saç modelini bulduktan sonra yüz şeklinize göre bir de saç modeli bulursanız muhteşem ve iddialı bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.

Genç gösteren saç modelleri hangi renklerden oluşuyor diye düşünüyorsanız okumaya devam edebilirisiniz. Kumral ve kahverengi tonlarındaki saç renkleri size doğal bir görünüm vererek sizi bakımlı gösterecektir. Toprak tonları ise sıcak renk tonlarından oluştuğu için size oldukça doğal görünüm göstererek sizin için genç gösteren saç renkleri arasında sıralama yaparsak eminiz ki ilk başlarda yer alacaktır. Kendi saç renginizin birkaç ton açarak çikolata kahve, açık kumral ve kızıl kahve tonlarını elde ederek de genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kızıl tonları çoğu kadın tarafından sevilse de sizi genç gösteren saç renkleri arasında pek yerini almıyor diyebiliriz. Kızıl ve kahve kullanımı hatta gölgeli kızıl kahve tonları kızıla göre daha ideal bir seçim olabilir.

Altın sarısı rengini denemek istiyorsanız saçınızın doğal sarı tonlarında olmasına dikkat etmelisiniz yoksa çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise gölgelerde kullandığınız renkler kendi saç rengi tonunuzun birkaç ton daha koyusu olmasıdır. Bu şekilde derin bir renk tonunu yakalamış olacaksınız.

Sarı tonları eğer doğal saç renginiz değilse sonradan boyandıysa teninizi olduğunuzdan daha soluk gösteren renkler arasındadır. Eğer saçlarınızı sarı tonlarında yaptırmak istiyorsanız platin sarısı tonları yerine koyu sarı tonlarını seçmeniz siziz için daha avantajlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz