Ana SayfaKadınGenç Görünmenin 11 Yolu

Genç Görünmenin 11 Yolu

-

Birçok insan büyüdüğü zaman lanetlendiğini düşünür. Bu aslında çok normal ve güzel bir değişikliktir. Böyle düşünmek elbette, derinize ve kendinize bakmayacağınız anlamına gelmez. Genç görünmek için neşter ya da diğer müdahaleleri kullanmanız gerekmediğini biliyor muydunuz?

Kendinizi zamanın elinde bırakmayı istememenizi anlıyorum ancak bunu yapmanız için hiçbir problem yok. Eğer bunu yaparsanız otomatik olarak mutsuz olacağınıza inanırsınız. Aslıda böyle düşünmenizi gerektirecek hiç bir şey yok. Genç bir kadın her koşulda mutlu olmadığı gibi olgun bir kadın da sadece yıllar geçti diye mutsuz olmamalı. Necibe.com bu konu hakkında yapabileceklerinizi sizler için araştırdı.

Genç görünmek için ipuçları

Güneş kremini kullanmayı unutmayın

Öncelikle bulunduğunuz her yerde güneşten korunmanız gerekiyor. Sadece yaz aylarında değil, yıl boyunca her mevsim bunu uygulamanız gerekiyor. Kendinizi güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız. Ağustosta sadece güneş altında olduğunuzda değil, işe gitmek için evden çıktığınızda, süpermarkette, kahve içmek için dışarda bulunduğunuz zamanlarda da bu koruyucuyu kullanmanız gerekiyor. Güneş koruyucu sadece yanıklardan değil, aynı zamanda cildimizi yaşlandıran lekeler, çiller ve kırışıklıklardan da korur.

Güneş gözlüğü kullanmaya özen gösterin

Güneş gözlükleri sadece gözün hassas bölgesi için ekstra koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güneş tarafından etkilenen gözlerinizi hafif kıstığınızda kaşlarınız arasında oluşan kırışıklıkların ortaya çıkmamasına yardımcı olur.

Nemlendirici

Günlük rutininizden asla bir şey kaybetmek istemiyorsanız, o zaman bedeninizin neme ihtiyacı olduğu kadar yüzünüzün de aynı şekilde ve aynı oranda nemlenmeye ihtiyacı vardır. Nemlendirme cildin elastikiyetine, güzel rengine ve yumuşaklığına katkıda bulunur. Bunun için iyi bir nemlendirici tercih etmelisiniz. Yüzün hidrasyonunu ihmal etme hatası yaparsanız bir profesyonel tarafından cildi iyi bir şekilde geri getirmek için birçok tedaviye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Daha fazla su tüketin

Su, vücudumuza sayısız yarar sağlar ve bunlardan biri de cilde ışıltı kazandırmasıdır. Günlük olarak içmemiz gereken su miktarı vücut ağırlığımıza bağlıdır, ancak günde en az 8 bardak su içmek sağlığınız için önemlidir.

Öneri: Bütün gün yanınızda 1,5 litrelik bir su şişesi taşımalısınız ve yatmadan önce onu bitirmeniz günlük su ihtiyacınızı karşılayacaktır. Tabi isterseniz daha fazla da su tüketebilirsiniz, ancak 1,5 litre mutlaka tüketilmeli.

Spor yapın

Genç görünmenin başka bir yolu da jimnastiktir. Tek başına nemlendirme cildimizi sıkı tutmak için yeterli değildir, çünkü zamanın geçmesiyle cildiniz sarkma yapabilir. Spor salonlarından sıkılıyorsanız, bunun için sevdiğiniz farklı aktivitelerde yapabilirsiniz. Yoga, pilates, tenis, yüzme vb. Başlayabilirsiniz ve zamanla kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu sizin cildinizin sarkmasını önleyecektir.

Daha fazla uyuyun

Uykusuz bir geceden sonra ne kadar farklı ve sorunlu olduğunuzu kesinlikle fark edeceksiniz. Kırmızı gözler, soluk ten rengi, gözaltı morlukları. Bunu önlemek daha güzel ve daha genç görünmek için, günde 8 saat uyuduğunuzdan ve uzun bir günün ardından vücudunuza iyi baktığınızdan emin olun.

Çok fazla makyaj yapmayın

Çok makyaj yapmanın, hiçbir yüze güzel ve iyi etkileri yoktur, sadece zıt etkileri vardır. Çok makyaj katmanı yüzünüzdeki kusurları gizlemez, hatta özellikle makyaj düzgün şekilde uygulanmadığında yüzünüzdeki kırışıklıkları, kusurları kapatmaz. Ayrıca, genç ve güzel birinin cildini bu şekilde gizlemeye ya da korumaya gerek olmadığını düşünebilirsiniz. Bu şekilde çok fazla makyaj yaptığınızda birisinin sizin yüzünüzü “makyajlı” gördüğünde asıl düşündüğü şey “belki de aslında bu kadar genç değil” olabilir.

Kaşlarınızı kalınlaştırın

Neyse ki kaş modası değişti ve tüm yüzlere uyan kalın kaşlar şimdilerde yine moda ve kalın kaşlar daha genç gösterme etkisine sahiptir. Nasıl mı? İnce kaşlar, yaşlı kadınların karakteristik özelliğidir, yaş geçtikçe kaşların kılları incelir, daha ince, zayıf ve aralıklı görünmesine sebep olur. Böylece ince kaş ilk görüşte yaşlı profili çizebilir. Yani cımbızla aşırıya kaçmayın, kaşlarınızın büyümesine ve daha doğal hale gelmesine izin verin.

Genç işi kıyafetler kullanın

Bir çok insan çağımıza ve yaşımıza göre giyinmemiz gerektiğini düşünüyor. Ama normal yaşınızdan daha küçük bir yaşta olduğunuzu hissediyorsanız neden o teyze kıyafetini giymek zorunda kalasınız ki? Bu kıyafetleri iş için ya da başka nerede gerekli görüyorsanız o tarz yerlerde kullanın. Kişisel yaşamınızda kalbinizin yaşına göre canınızın istediğini giyin. Çiçekli kıyafetlerden asla uzaklaşmayın.

Daha fazla kahkaha atın

Burada çok fazla açıklama gerektirdiğini düşünmüyorum. Gülümseyen bir kişi pozitif enerji, neşe, canlılık ve mutluluk yayar etrafına. Daha çok gülümsemeye çalışın, siz de ne kadar büyük bir farkın olduğunu göreceksiniz ve gülümsemenin sizi nasıl topladığını da görmenizi sağlayacaktır.

Saclarınızı boyayın

23 yaşımdan beri ortaya çıkan gri tüylere aşina olmamıza rağmen, saçlarımızı boyadığımız zaman, bazen birkaç yaş daha küçük görünebiliriz. En azından ben öyle hissediyorum. Panik yapmayın, beyaz saç kolayca değişebilen bir şeydir. Bu küçük sorunu bu şekilde saçlarınızı istediğiniz gibi boyayarak çok kolay çözebiliriz.

Yazımızı beğendiyseniz bizi arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi unutmayın. Sizin de bizimle paylaşmak istedikleriniz ya da bize sormak istedikleriniz varsa yorum bırakabilirsiniz.

Kaynakediva

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz