Ana SayfaCilt BakımıGenç Bir Görünüm Kazanmak İçin Maske Tarifleri

Genç Bir Görünüm Kazanmak İçin Maske Tarifleri

-

Cildin yeterince temizlenmesi ve sağlıklı görünmesi için, uygun aralıklarla yapılan maskeler oldukça etkilidir. Düzenli bakımın yapılmadığı ve ihmal edildiği ciltlerde, uzun vadede sorunlar yaşanması kaçınılmazdır. Cildin yaşlanmasını önlemek, genç bir görünüm kazanmak için maske tarifleri önerilerini uygulamak gerekir. Bu sayede, pırıl pırıl ve genç görünen bir cilde sahip olmak mümkün olacaktır. Her evde bulunan ve doğal malzemelerden yapılan bu maskelerin inanılmaz etkileri vardır.

Genç bir görünüm sağlayan yoğurt, kil ve bal karışım maskesi

Doğada bulunan ve cilt yapımıza oldukça yarar sağlayan kil, aynı zamanda doğal bir ham maddedir. Kil, yüzyıllar boyunca kadınların güzelliklerini korumak için kullandıkları bir maddedir. Kil, bu denli faydalıyken, evde doğal malzemelerle karıştırmak ve cildimize uygulamak olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Gerekli malzemeler: 1 çorba kaşığı kil, 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çorba kaşığı bal kullanılacaktır.

Maskenin yapılışı ve uygulanışı: Tüm malzemeler, metal olmayan tahta veya cam tabağın içerisinde iyice karıştırılır ve tüm yüz bölgesine sürülür. Yaklaşık yirmi dakika bekledikten sonra, temiz bir pamuk parçasıyla silinir ve ılık su ile yıkanarak temizlenir. Pürüzsüz bir cilt için doğal maskeler, 5 gün aralıklarla tekrarlandığında, mükemmel sonuçlar verir.

Domates ve limon suyu maskesi

Domatesin doğal ve etkili bir tonik olduğunu, aynı zamanda harika bir nemlendirici özelliğinin bulunduğunu biliyor muydunuz?  Limon ve domates ile yapılan maske,  pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler arasında yer alır.

Gerekli malzemeler: 1 domates ve 1 limonun suyundan ibarettir.

Maskenin yapılışı ve uygulanışı:

Domatesi robottan geçirerek püre haline getirin ve içerisine bir limon suyunu ekleyerek, yüzünüze sürün. Cildinizde yaklaşık 15 dakika beklettiğiniz maskeyi, ılık su ile temizleyin ve bu maskeyi düzenli Aralıklarla 1 ay boyunca 3 günde bir uygulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz