Ana SayfaHamilelikGenç Anne Olanlar Uzun Yaşıyor

Genç Anne Olanlar Uzun Yaşıyor

-

Yapılan araştırmalar sonucunda 30 yaşlarında doğum yapan kadınların daha uzun yaşadığı ortaya çıkmıştır. İnsan üreme sağlığı üzerine çalışan doktorların yaptığı açıklamaya göre insanların doğum yapmak için yaşlarının çok ilerlememesi gerektiği konusunda anne ve anne adaylarını uyarıyorlar. Çünkü belirli bir yaştan sonra yaş ilerledikçe annenin doğurganlığı azalacağı için kadının anne olma ihtimali de belli bir yaştan sonra yavaşlıyor. Ama son yapılan araştırmalar ise ileri yaşta hamile kalan anneleri ve ileri yaşta doğuran anneleri mutlu eder nitelikte sonuçlarla karşımıza çıkıyor.

Yapılan araştırmalara göre; ileri yaşta hamile kalan ya da doğuran anneler, genç anne adaylarına göre yani genç ve 20’li yaşlarda hamile kalan ya da doğuran kadınlara göre daha uzun yaşıyorlarmış.

Sonuçlara göre genç anne olmak yerine ilk çocuğu yapmak için bekledikçe yaşam beklentisinin de arttığı ortaya çıkıyor.

Bu araştırmaları etkileyen sonuçları isterseniz şöyle bir gözden geçirelim:

Yaşlara göre hamile kalma olasılığı

Çocuk sahibi olacağınız dönemi vücudunuzun yani beden yaşınızın da desteklemesi gerekiyor ki vücudunuzda aksaklıklar meydana gelmesin.

Hangi yaş aralığında hamile kalma olasılığınızın nasıl olduğuna ve bunların etkilerine gelin birlikte göz atalım:

genç anne

33 yaş ve sonrası doğuran kadınlar için; ilk çocuklarını bu durumda doğuran anneler genç anne adaylarına göre 3 kat daha fazla uzun yaşadığını DNA’lara yapılan test sonuçlarına göre açıkladılar. 33 yaş ve sonrası doğum yapan kadınlarda gözlemlenen diğer bir durum ise spor yapma, sağlıklı yaşamaya özen göstermek ve kendilerine bakmak gibi özelliklerinde uzun yaşama durumunu etkilediği düşünülüyor.

Kolay hamile kalma yöntemleri

Genç anne olmak ileri yaşta hamile kalmaktan daha kolaydır. İleri yaşta hamile kalmak için cinsel ilişkiye ne sıklıkla girmeliyiz? İleri yaşta hamile kalmak için hangi ilaç ve yiyeceklerden yaralanabiliriz? İleri yaşta hamile kalmak isteyenler ayın hangi tarihlerine dikkat etmeli hangi tarihlerine önem vermelidir? İşte tüm bu sorularınızı gelin hep birlikte cevaplayalım.

Biz bu soruların hepsini cevaplamaya başlamadan önce sizi bir konuda uyarmak isterim. Bizim söylediklerimizden ziyade ilk yol ve mutlaka yapmanız gereken şey hekiminize başvurmaktır. En basit bir şey de bile hekiminiz tarafından bilinmeli ve hekiminiz tarafından tedavi edilmelidir. Belki bu tarz durumlar genç anne adayları tarafından çok merak edilmese de her kadın tarafından merak edilen sorulardır.

Hem genç anne adayları hem de tüm kadınlar için hamile kalma verimliliğinin en yüksek olduğu dönem yumurtlama zamanından 3-4 gün öncedir. Âdetin başlamasından sonraki 10-14 gün hamile kalma şansı en yüksek olan günlerdendir. Bu günlerde sık sık eşinizde cinsel ilişkiye girebilirsiniz bu günlerin dışında da düzenli olarak haftada en az 2 kez cinsel ilişkiye girmenizde fayda vardır. Hamile kalmak için size yardımcı ilaçlar vardır ama bu ilaçları doktorunuza danışarak almalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz