Ana SayfaSaç BakımıGelin Saçı Modelleri İçin Öneriler

Gelin Saçı Modelleri İçin Öneriler

-

Her genç kızın rüyası güzel bir düğün, güzel bir gelinlik ve iyi bir eş seçimi yaparak ömür boyu mutlu olmaktır. Eğer bu seçimler güzel ve gerektiği gibi yapılmazsa tüm evli olan kadınların ömür boyu içinde bir ukde bırakır. Saç modelleri de düğün için karar verildiğinde seçim yapılacak olan ayrıntılar içinde yer almaktadır. Güzel bir saç modeli hem gelinin makyajını hem de gelinliğinin tam olarak ortaya çıkmasını ve daha şık bir görüntü vermesini sağlamaya yardımcı olur.

Abartıdan Kaçınılmalı

Sadece normal kıyafet için değil, gelinlik üzerinde kullanılacak olan saç modellerinde de abartı yapmaktan kaçınılmalı. Bir çok gelinde son zamanlarda sim kullanıldığını görüyoruz. Bu simlerin kullanımı tabii ki saçları daha parlak ve daha ışıltılı gösterebilir fakat her zaman fazlasında zarar vardır. Olağanın dışında bir görüntü verecek olan bu simler gelinin yüzünde yapılan makyajın daha soluk görünmesine sebep olmaktadır.

Salaş Saç Modelleri

Gelin olurken bir gelinin evde kendi başına bile oluşturabileceği modellerdir diyebiliriz salaş saç modellerine. Genellikle ortada bir tek örgü ve yanlarda salınmış saç modeli ile oluşturulan bu gelin saçı, son zamanlarda kullanılan gelin saçı modellerinin arasında yer alıyor. Daha çok mini gelinlikler ile kullanılan bu saç modelini yaş ortalaması 20 olan bayanlar tarafından tercih ediliyor.

Dağınık Topuz Saç Modeli

gelin sacı3

Gelinlerin en fazla tercih ettiği topuz saç modelleri çok eski zamanlardan beri sanki “gelinler bu şekilde saç yapmalıdır” kelimesinin imzasını taşıyor gibi. Bir çok gelinin klasiğe kaçarak topuz yaptırması artık son zamanlarda yıkılmaya başladı. Bir çok gelin artık saçlarına topuz yaptırıyor fakat bu topuzu dağınık olarak kullanmayı tercih ediyor. Biraz daha sıra dışı bir görüntü veren saç modeli fırfırlı, tarlatanlı ve yakası tamamen açık gelinliklerle tercih edilebiliyor.

Helenistik Saç Modeli

Çok daha fazla sofistike bir görünüm sağlayan Helenistik saç modeli artık gelinler tarafından da kullanılıyor. Çok detaylı gelinlikler ile kullanılması daha uygun olan bu saç modelinde genellikle eskiyi yeni ile bütünleştiren gelinlik modelleri kullanılıyor. Bu saç modelinde genellikle taşlı taç modelleri veya duvağın bir kısmının yer alması çok daha iyi bir görüntü oluşturuyor.

Açık Saç Modeli

Çok eskilerin sıklıkla tercih ettiği açık saç modeli son zamanlarda oldukça yaygınlaşmaya başladı. Gelinler açık yakalı olan gelinliklerinde saçlarının daha güzel görünmesi için açık saç modelini tercih ediyor. Genellikle deniz kızı gelinlikler ve sıra dışı kuyruklu gelinlikler ile tercih edilen bu saç modelinde makyaj tonları da değişken seçilebiliyor. Açık saç modelini gelinliğinin üzerinde tercih eden gelinlerin doğal görünmek, davetliler arasında özel görünmemek ve rahat hareket etmek gibi düşünceleri bulunuyor. Açık saç modelinde genellikle gelinler tarafından fındık sarısı tercih ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz