Ana SayfaMakyajGece Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Gece Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

-

Gece dışarıya çıkacaksınız ve her zamankinden daha da güzel görünmek istiyorsunuz. İşte, tam bu anda ”gece makyajı yapmanın püf noktaları” başlıklı konumuz devreye girecek ve gece dışarı çıkarken yapacağınız makyaj hakkında çok özel bilgilere sahip olacaksınız. Gece makyajı, gündüz makyajından çok daha farklı işlemler içermektedir. Bunun temel nedeni ise, gündüz aydınlığında yüzünüzün daha farkı görünmesi, gece karanlığında ise daha farklı bir yüz rengine sahip olmanızdır. Peki, gece dışarı çıkarken nasıl makyaj yapılmalıdır. İşte, gece makyajı yapmanın püf noktaları..

Fondöten kullanımı

Fondötenizden daha hafif bir gölge olan bir kapatıcı uygulamak her zaman daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Kapatıcınız, yüzünüzde koyu bir rengi ortaya çıkartıyorsa, kapatacıdan önce göz kremi uygulaması yaparak, bu sorunu çözebilirsiniz.

Cilt tonunuza tam olarak uyan bir fondöten seçin. Yüzünüzün orta bölümüne noktalı olarak uygulayın, ardından yüzünüzün tamamını örtene kadar bir makyaj süngeri veya parmak uçlarınızla fondöteni harmanlayın.

Fondöten kullanımı için en önemli püf noktalarının başında, gece makyajı yapacaksınız açık renkleri kullanmanız en doğru seçimlerin başında gelecektir. Ayrıca, fondöten kullanımından hemen sonra yüzünüzü pudralamayı unutmayın.

Göz farı seçimi

Üç renk göz farı seçin: hafif, orta ve koyu. Koyu rengi yalnızca üst göz küresini çizmek için kullanın ve üst kirpikler boyunca oldukça ince bir çizgide kullanın. Kırışıklık için orta gölgeyi ve kaşın altındaki kalan alan için en hafif gölgeyi kullanın. Göz farı uygulama tekniklerinde birçok varyasyon vardır. Bu varyasyonları uygulayarakta, göz farınızı daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Göz kalemi uygulaması

Nemli, ince astarlı fırça veya göz kalemi ile kirpiklerin altına hafifçe uygulama yapabilirsiniz. Göz kapağının altına, koyu bir görünüm elde etmeye çalışıyorsanız tam tersi çizgiler çizinGöz kapağınızın üst tarafına (kirpik çizgisinin hemen üstünde ve mümkün olduğunca kirpiklerin yakınında) ince bir çizgi çizin.

Dudaklar

Gündüz kullandığınız rujları bir kenara bırakın ve yoğun bir renk tercih ederek dudaklarınızı mümkün oldukça belirginleştirin. Daha alımlı ve daha dikakt çekici görünmek adına yapabileceğiniz en güzel işlem, mor ve kırmızı rengi kullanmaktır. Eğer mat renkler kullanmak isiyorsanız, lip gloss yardımıyla parlaklığı arttırabilirsiniz. Ayrıca, rujunuzun dudaklarınızda dağılmaması için dudak kalemi kullanmaya özen gösterin.

Gözler

Belki de, gece makyajı için en önemli adımı gözlerinize yapacağınız makyajla atmış olacaksınız. Gece göz makyajı için tercihiniz, kontrast renkler olmalıdır. Makyaj sırasında, rimel kullanacaksınız, bunu yoğun bir şekilde yaparak, iki kat sürmeniz tavsiye edilir. Ek olarak, göz kalemi kullanmayacaksanız, kirpik çizginizi bir fırça yardımı ile gölgeleyebilirsiniz.

Gece makyajı için püf noktalarını sizlere anlatmaya çalıştık. Makyajı tamamladıktan sonra unutulmaması gereken bir iki önemli hususu da sizlere belirtmekte fayda görüyoruz. Gece dışarı çıktığınızda, gideceğiniz mekanda resim çekilecekseniz, gözlerinizi ve dudaklarınızı vurgulamayı asla unutmayın ve koyu renklerden mümkün oldukça uzak durun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz