Ana SayfaMakyajGece Makyajı

Gece Makyajı

-

Gece Makyajı Nedir? Makyaj konusu biz kadınlar oldukça önemli bir konudur. Çünkü makyajla yüzümüzde ki sorunlu gördüğümüz bölgeleri gizleyebilir aynı zamanda beğendiğimiz yönlerimizi de ön plana çıkarabiliriz. Ancak bunun yapılabilmesi için elbette makyaj uygulamasının doğru yapılması gerekir. Makyajı doğru bir şekilde yapmak ise tecrübe gerektirir. Onun için makyajı eğer ki özel bir gece için yapacaksanız profosyonel bir yardım almanızda fayda var. Çünkü gece makyajı özellikle zor bir uygulama olup mutlaka tecrübeli ellerde yapılması gereken bir uygulamadır.

Kullanılacak Ürünler: Gece makyajı genelde koyu tonlarda yapılır. Gündüz makyajında kullanamadığınız kırmızı rujları, sürmediğiniz koyu renkli farları ve abartmadığınız aydınlatıcıları gece makyajında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak yine de gece makyajı diye fazla abartmamak da fayda var. Sonra palyaçoya dönmemek için yine de temkinli bir şekilde yapılmalı. Eğer ki makyaj konusunda tecrübeli olduğunuzu düşünüyorsanız ve makyajınızı kendiniz yapmaya karar verdiyseniz çeşitli makyaj ürünlerine ihtiyaç var elbette ki. Bu ürünler klasik makyaj malzemelerinden olan: makyaj bazları, fondöten, pudra, göz kalemleri, far paleti, aydınlatıcılar, concealer, rimel, ruj ve allıktan oluşur. Uzun saatler geçirecekseniz ve makyajınızın yüzünüzde uzun süre kalmasını istiyorsanız eğer makyaj sabitleyici spreylerden de temin etmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Göz Makyajı: Gece makyajı için hem göz makyajı hem de koyu renk rujlar kullanılabilir. Göz makyajını buğulu yapmak daha dikkat çekici olacaktır. Bunun için öncelikli olarak göz bazı uyguladıktan sonra koyu renkli ola far paletinizden dilediğiniz koyu renkli bir farı seçerek üst ve alt kirpik diplerinize uyguluyorsunuz. Sonra bunu dağıtıyorsunuz. Bunu far paletiniz yoksa göz kalemiyle de yapabilirsiniz. Gece makyajı işleminde dağıtma işlemini kirpiklerinizi bittiği noktadan dışarı taşırabilirsiniz. Bu gözlerinizi daha büyük gösterecektir. Ayrıca gözlerinizin göz pınarına doğru olan kısmına açık renk bir far sürmeniz ve arada ki geçişi iyi yapabilmeniz büyüklük etkisinin artıracaktır. Göz pınarına uygulanan aydınlatıcı ile de muhteşem gözlere kavuşacaksınız. Son olarak rimel uyguluyorsunuz ve göz makyajınız bitmiş oluyor.

Dudaklar: Gece makyajı için dudaklara en çok yakışan rujlar koyu tonlarda ki rujlardır. Özellikle kırmızı rujlar gece boyunca bütün gözlerin üzerinizde olmasını sağlayacaktır. Dudaklarınıza kullanacağınız rujdan bir ton koyu dudak kalemi çektikten sonra dudaklarınıza rujunuzu uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz