Ana SayfaHamilelikGebelikte Sinirsel Gerilim Nedenleri

Gebelikte Sinirsel Gerilim Nedenleri

-

Gebelik döneminin başlamasıyla birçok konu değişim göstermeye başlar, bununla beraber her detay dikkate alınmalıdır.

Gebelikte Yaşanan Gerginlik Dönemleri

Gebelik döneminin başlaması kadın sağlığının ne kadar değişime uğrayabilirse uğradı dönem olarak da kabul edilebilir. Zihinsel düşüncelerden, fiziksel değişimlere varana kadar kadınlar farklılıklar yaşarlar. Bu değişimlerin ne derece etkili olduğunu anlamak için ilk önce kadının yapısına bakılması gerektiğini düşünüyorum. Herkes kadınların ne kadar konuşmayı sevdiklerini bilir, gebelik döneminde yalnız kalmak gibi bir duruma her zamankinden daha çok takılabilirler. Kendilerini tek hissetmeleri hemen strese dönüşür ve arayış haline girerler. Kesinlikle hamile kadınların karınlarındaki bebeklerini unutmamaları gerekir. Eğer dikkat edilmezse ilk olarak hasar henüz kendini var etmeye çalışan bebeğinize zarar verecektir.

Birçok insanında bildiği gibi çevresel faktörler kişilerin hayat görüşleri, genel fikirlerini etkileyebilecek potansiyelde olduğu bir gerçektir. Üstelik olarak kadınların he anlamda en çok hassaslaştığı dönem olan hamilelikte, çevrede olan biten konulara kayıtsız kalmak tabi ki rahatsız edici olacaktır. Daha 1 ay önceye kadar herkes gibi gezip dolaşırken bir anda evden istenilen zamanlarda çıkamamak gibi durumları takıntı yapabilmeleri çok normaldir. Buda sinir ve stres yüklemelerine neden olur. Sinir olmak için gayret gösterilmesi bebek gelişimi açısından dikkat edilmesi gerekenleri çok fazla zora sokmaktadır. Birçok faydalı düşünce ve hareketin boşa çıkmasına neden olmaktadır. Rahatsız olduğunuz durumlarda tepki vermeniz gerekir kimse bunu tartışamaz, ancak açık kalan pencere için göstermiş olduğunuz yüksek tepki sinir hücrelerinizi hızlandıracaktır. Sinirler normal şartlarda kullanıldıklarında bile bulundukları atomları tahrip ederler. Hamile bir bayan içi alınacak olan her hasar bebek sağlığı adına büyük riskler taşıyacaktır.

Sinir Halinde Anne Adayları Nasıl Davranmalıdır?

Kadınların anlık sinirlenmeleri birçok kişi tarafından yakından bilinir, ancak hamileliğin fark edildiği andan itibaren artık normal şartlarda gerilseniz bile kendinizi kontrol altına almanız gerekmektedir. Eğer bu tarz problemlere dikkat edilmez ve üzerine gidilirse, sadece kendileri değil hatta çok daha fazla şekilde anne karnındaki bebekler hasar görecektir. Bu durumda gelecek adına yapılan planların birçoğu alt üst olacak anlamına gelmektedir.

Sinir halinizin geldiğinde aşırı tepkiler verdiğinizi fark ediyorsanız, hemen bir profesyonel destek alarak bu sorunu çözmek adına kendinizi ifade edin. Doktor kontrolünde ilâç kullanımına varana kadar bir sinir harbi yaşıyorsanız, en büyük çabayı kendinizin göstermesi gerekir. Sorumluluklarınızı yerine getirmek adına kendinize vakit ayırmanız gerekecektir.

[irp posts=”6244″ name=”Gebelikte Anne Sağlığını Neler Tehdit Eder?”]

Yalnız zaman geçirmeniz birçok duymak istemediğiniz ya da duyduğunuzda sizi gerecek olan konuşmalar ve söylemlerden kendinizi uzak tutmanıza büyük katkı sağlayacaktır. Çok stres yüklü olduğunuzu düşünüyorsanız ve tatile çıkma fırsatınız varsa kesinlikle düşünmeyin, böylelikle kendinizi sıfırlayarak daha rahat bir ortamda daha sakin günler geçirmeniz ikiniz içinde güzel olacaktır. Gebelik dönemi başlı başına farklılıklar içerirken diğer yandan kadın sağlığıyla alakalı olduğuna dikkat etmek çok önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz