Ana SayfaSinemaFilmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori

-

Bazı film seyircileri, ünlü filmlerdeki olayları kendi fikirleriyle yorumlama eğilimi gösteriyorlar; gizli işaretler ve mesajlar buluyorlar. Aktif hayal gücüyle sayesinde inanılmaz teoriler, filmlerin kendilerini daha da büyüleyici hale getiriyor ve ortaya muhteşem düşünceler çıkıyor.
Bugün Necibe.com, filmlerin anlamını değiştiren ve ilginç teorileri görmenizi garantileyen çılgın fikirlerin bir koleksiyonunu sizler için hazırladı!

Joker savaş gazisi

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori

Bu teori, The Dark Knight (2008) adlı filmle bağlantılı ve Heath Ledger’ın karakterinin bol miktarda silah ve patlayıcı bilgisini açıklamasının yanı sıra fiziksel ve zihinsel izlerinin kökeni için mükemmel bir iddiada bulunuyor. Bazı hayranlar, Joker’in patlamış ve yok olmuş askerler hakkında insanların oldukça kayıtsız kaldığını düşündüğü bir kaç sahneyi vurguluyor. Belki de bu yüzden Joker travmatik stres bozukluğunun kurbanıdır ne dersiniz?

James Bond belirli bir kişi değil, farklı ajanlara atanan bir kod adıdır

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori
Bond filmlerinde “Q” ve “M” çağrı işaretleri aynı kalır, ancak onları taşıyan insanlar yaşlanır, ölür ve birbirlerinin yerini alırlar. Neden ünlü 007’e aynı mantık uygulanmasın ki? Gördüğümüz tüm ajanlar, “sarsılmış, karıştırılmamış” martini içiyor – bu her yeni ajanın uyması gereken bir tür kurumsal etik olabilir.

Gandalf kartalları Mordor’a göndermek istedi

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori
Yüzüklerin Efendisindeki hayranlar sık sık Gandalf’ın Frodo’yu Mordor’a uçurmak için neden kartalları çağırmadığını merak ediyor, böylece yüzüğü hızlı ve güvenli bir şekilde yok edebilirdi. Bir teoriye göre, sihirbaz bunu yapmak istedi ancak planlarını Sauron’un Gözünden gizlemek için Lorien’in ormanına ulaştıktan sonra kardeşliğin diğer üyeleriyle paylaşmaya karar verdi. Moria’nın madenlerinde dipsiz çukura düşmek üzereyken Gandalf “Uçun, aptallar!” Diye bağırdı. Ne yazık ki onu hiç kimse anlayamadı.

Grease’deki tüm olaylar aslında Sandy’nin ölmekte olan görüntüleri

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori
Grease’in (1978) başındaki “Yaz Geceleri” şarkısında John Travolta’nın, Sandy’nin ilk toplantılarında neredeyse boğulduğundan bahsetti. Popüler teorilerden birine göre, kızın hayatta kalmadığı ve filmdeki tüm olayların Danny’nin sahilde ölmekte olan görüntüleri olduğunu düşünüyor. Filmin sonunda Sandy ve Danny kırmızı bir araca giriyorlar ve araba gökyüzüne doğru ilerliyor- kızın ölümü ve Cennete gittiği gerçek an bu olabilir. Hikayeye yepyeni bir pozitif bakış açısı eklemişler,sizce de öyle değil mi?

Jar Jar Binks gerçekten bir Sith

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori
Bazı insanlar, bu beceriksiz ve salak antikların sadece doğuştan gelen yetenekleri olduğuna inanıyor. Aslında Binks, Karanlık Tarafın hizmetinde uzun süredir kurnaz bir Sith idi. Hareketlerinin iyi adamlara pek çok sorun getirdiğine şüphe yok! Ve Bölüm 3’te, Jar Jar aslında bozuk Galaktik Senatonun üyesi oldu. Dışarıda bir sürü taraf, Binks’in Palpatine’in iktidara gelmesine ve Jedileri yok etmesine yardım ettiğinden neredeyse emin..

Neo bir makine ve Zion sadece bir başka sanal gerçeklik boyutu

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori
The Matrix üçlemesinin (1999-2003) anlam katmanlarında, hatta ek kuramlar icat etmeksizin kaybolmak kolaydır. Fakat bu bazı ateşli sinemaseverleri durdurmaz! Bu sefer, Neo’nun aslında bir makine olduğu fikrini ortaya attılar; yeryüzündeki Zion şehrinin – insanlığın son kalesi – insanlar tarafından tutulan bir sanal gerçeklik boyutu olduğunu düşünüyorlar. Kontrol altındakiler ise sadece makineler.

Jack, Rose’un intiharını önlemek için Titanik’e gelen bir zaman yolcusu

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori
James Cameron filminin bazı taraftarlarına göre, Leonardo DiCaprio’nun karakteri Rose’u kurtarmak için gelecekten Titanik’e gönderildi. Eğer suya atlarsa, geminin durdurulması gerekecekti ve bu gecikme nedeniyle buzdağının çarpışması asla gerçekleşmeyecekti. Sonuç olarak, tarihin gidişatı sonsuza dek değişmiş olacaktı. Rose’u kurtarmak bu yüzden bu kadar önemliydi ve gemideki diğer yolcuların hiçbirinin başka gizemi yoktu.

Mad Max, Apocalypse’ın 4 Atlısından biridir

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori
Kıyamet sonrası filmi olan Mad Max: Fury Yolu’nda (2015) birçok sembol ve metafor bulabilirsiniz. Örneğin izleyiciler, bazı karakterler ile Apocalypse Atlıları arasındaki benzerliği konuşuyorlar. Immortan Joe Rahatsızlık, Kurşun Çiftçi Savaş,İnsan Yiyen Kıtlık ve Mad Max Ölümdür.

Marsellus Wallace’ın çantasında ruhu var

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori
Bir efsaneye göre, şeytanın boynunun arkasındaki bir delikten insanların ruhunu çıkardığı düşünülüyor. Pulp Fiction filminde (1994), suç patronu Marsellus Wallace vücudu üzerinde tam bu noktada bazı hareketler yapıyor. Garip çantasının kodu 666. Açıldığında ise içten gelen ürkütücü bir ışık görüyoruz. Filmin sonunda, Marsellus bu bavulla çok ilgileniyor gibi görünüyor. Hmm … hepsi uyuyor!

Hogwarts yok. Sihirbazlar dünyası Harry Potter’ın hayal gücünün bir ürünü

Filmlerin Anlamını Değiştiren 10 Çılgın Teori
Harry Potter kitaplarını okuyan ve filmleri seyreden bazı hayranlar, bütün büyü dünyası günlerini bir dolapta geçiren yalnız sevilmemiş bir çocuğun zihninde yer aldığı bir hayal ürünü olmasından şüpheleniyorlar. Hogwarts, arkadaşlar, çeşitli maceralar – Harry bütün bu gerginliklerinden kurtulmak için bütün malzemeleri zihninde hazırlıyor. Üstelik, bu, sihirbazlar arasında en önemli kişi olduğu gerçeğini de açıklıyor. Hayaller dünyasında yaşayan biri … bir yanılsama mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz