Home Uzmanlar Fazla Kilolar İçin Liposuction Yöntemi

Fazla Kilolar İçin Liposuction Yöntemi

0
liposuction

Liposuction bölgesel zayıflamak isteyenler için uygulanan  bir uygulamadır. Özel doktor kliniklerinde veya hastanelerde uygulanan bu işlem bir yağ aldırma işlemidir. Klinik ve hastanelerde de  yıllardır güvenle uygulanmaktadır. Plastik cerrahların yaptığı bir işlemdir. Kadın erkek fark etmeden bütün herkesin yaptığı Liposuction ile yağlarınızdan çok kısa bir sürede egzersiz yapmadan kurtulabilirsiniz. Bu işlem ideal kilodaki bölgesel olarak şekil bozukluğu olan kişilere yapılmaktadır. Bu bölgedeki yağ birikimleri Liposuction işlemi ile alınmaktadır.

Nedir? Liposuction bölgesel yağ alma işlemidir. Birkaç milimetrelik kesi yapılarak istenen bölgelerden vücuttaki yağlar kanüller içerisine doğru çekilir. Vücuda atılan bu kesikler çok küçük olduğu için neredeyse izler hiç belli olmaz. Bu  kanüller  ile vücuttaki yağlar emilir ve kanülün bağlı olduğu hortum aracılığıyla yağlar hortumla çekilir. Adeta bir elektrikli süpürge gibi yağlar vücuttan aspiratör yardımıyla çekilerek alınır ve işlem bu şekilde bitirilir.

Ne İçin Yapılır? Fazla kilolarından şikayetçi olan kişiler yediklerine dikkat ederek ve sporla fazla kilolarından kurtulabilirler ancak bölgesel zayıflama düşünenler öncelikli olarak ideal kilolarına ulaşmalılar. İdeal kiloda olduktan sonra bölgesel zayıflama egzersizleri veya diğer medikal estetik işlemleri uygulamak daha mantıklı olacaktır. Bölgesel zayıflama aslında zor bir süreçtir. Çünkü vücut kilo verdiği zaman her yerden verir yani vücudun her tarafı neredeyse aynı miktarda veya yakın miktarlarda erir. Ancak ideal kiloya sahip olan kişiler bölgesel zayıflamaya direkt başvurabilirler .Liposuction işlemi bu zorlu süreci yaşamak istemeyenler için başvurulan en önemli uygulamalardandır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler: Konusunda uzman kişilerce yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlem plastik cerrahlar tarafından yapılır. Ayrıca bu işlemi yaptırdığınız merkezin temiz ve güvenilir bir yer olmasına da dikkat ediniz. Süresi liposuction yaptıracak olan kişinin bazı özelliklerine göre değişiklik gösterir. Liposuction sonrasında iyileşme ortalama olarak 2 ay kadar sürer. Yaklaşık olarak 2 ay sonunda vücudunuzda  hiç bir iz veya başka bir sorun kalmaz. . Adım adım ilerleyecek olursak ameliyat sonrası yaklaşık olarak 4-8 gün içinde hafif aktivitelere başlanabilir. Ayrıca ameliyattan  sonra ciddi efor gerektiren uygulamalardan kaçınmanız gerekir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version