Ana SayfaTelevizyon“Fatih” Çok İddialı Geliyor

“Fatih” Çok İddialı Geliyor

-

Kanal D’nin yeni sezondaki en iddialı yapımlarından biri, büyük ilgi uyandıran dönemsel tarih dizisi türüne örnek olan Fatih dizisi olacak. Adından da anlaşılacağı üzere Osmanlı İmparatorluğu’nun altın çağı Fatih Sultan Mehmet dönemini anlatacak olan dizi, konusu ve prodüksiyonu kadar oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Fatih Sultan Mehmet karakterini ünlü aktör Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandıracağı dizinin kadın başrol oyuncusu Bizans İmparatoriçesi Teodora’yı canlandıracak olan güzel oyuncu Toprak Sağlam. Yapımcılığını O3 Medya’nın üstleneceği dizinin yönetmenliğini Altan Dönmez yapacak. Dizinin senaryosunu Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu kaleme alacak. Dizi, başrol oyuncularının dışında Çetin Tekindor, Metin Akpınar, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Ertan Saban, Funda Eryiğit gibi oyuncularıyla da dikkat çekiyor.

“Fatih” Dizisinin Konusu

İstanbul’un fethiyle bir çağı kapatıp diğerini açan, Bizans gibi büyük bir imparatorluğu tarihin derinliklerine gömen büyük hükümdar Fatih’in müthiş iktidarı, kuvveti, tarihte yer alan büyük ününün yanı sıra, insani tarafı, duyguları, aşkları, aile ilişkileri, saray yaşamı, seferleri ve savaşları, kısacası bütünüyle muazzam bir Fatih portresi, sürükleyici bir hikaye ve inanılmaz olaylar örgüsü içerisinde izleyiciye sunulacak. Fatih, izleyicilerini her hafta ekran başına kilitleyecek olan sinema tadında bir yapım.

Fatih Dizisi Oyuncuları

Kenan İmirzalıoğlu

“Fatih” Çok İddialı Geliyor1997 yılında düzenlenen Best Model of Turkey ve arından Best Model of the World yarışmalarında birinci olduktan sonra oyunculuğa adım atan İmirzalıoğlu 1974 Ankara doğumludur. Deli Yürek dizisiyle ün kazanan İmirzalıoğlu bu büyük projenin ardından Acı Hayat, Alacakaranlık, Ezel, Karadayı gibi büyük diziler ve Son Osmanlı Yandım Ali, Yazı Tura, Kabadayı, Ejder Kapanı gibi klasikleşmiş sinema filmlerinde de boy göstermiştir. Dahil olduğu bütün projelerde sağladığı başarıyla televizyon dünyasının en çok aranan isimlerinden biri olmuştur.

Toprak Sağlam

1985 İstanbul doğumlu Toprak Sağlam, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. Ayrıca dans ve müzik eğitimi de bulunan Sağlam göz dolduran oyunculuk performansıyla dikkat çekiyor. Karınca Yuvası ve Hicran Yarası gibi dizilerle televizyona adım atan Sağlam, son olarak Bodrum Masalı dizisiyle kariyerinin zirvesine çıktı.

“Fatih” Çok İddialı Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz