Ana SayfaAşkFark Etmeden İlişkinizde Yaptığınız Hatalar

Fark Etmeden İlişkinizde Yaptığınız Hatalar

-

İnsan doğası gereğince belirli bir yaşa geldikten sonra duygusal anlamda ilişkiler yaşamaya başlar. Çoğu ilişki başlarda sorunsuz olarak ilerlese de zaman içerisinde birtakım sıkıntılar ve hatalar yavaş yavaş çiftler fark etmeden ayrılığa zemin hazırlamaktadır. Gerçekten uzun süreli birliktelik düşünen insanların ilişkilerine son vermemek adına dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Küçük bir hata, söylenen yanlış bir kelime ve hatta tek bir hareket bile sağlıklı olduğunu zannettiğiniz ilişkinizin bitmesine neden olabilmektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına sevdiğiniz insana karşı davranışlarınıza dikkat etmelisiniz. Her ilişkide iki tarafın da fark etmeden yaptığı bazı genel hatalar bulunmaktadır. Sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki için her iki taraf da bu tür hataları yapmaktan olabildiğince kaçınmalıdır. İsterseniz gelin şimdi hep beraber hemen hemen her ilişkide yaşanan fakat fark edilmeden yapılan hatalara bir göz gezdirelim.

İlişkinizde yaptığınız hatalar nelerdir?

Günümüz dünyasında sürekli olarak gelişmekte ve ilerlemekte olan teknolojinin de sayesinde insanların birbiri ile tanışması ve ilişkiye başlaması son derece kolay bir halde gelmiştir. Genel olarak sosyal ağlar üzerinden birbiri ile tanışan insanlar, ilişkiye başladıktan sonra birtakım sorunlar ile karşı karşıya gelebilmektedir. Bu sorunlardan en önemlisi kesinlikle karşınızdaki insanı tam anlamı ile tanımadan ilişkiye başlamaktır. Günümüz dünyasında sağlıklı bir ilişki gibi gözükse de aslında her ilişkide yaşanan bazı ortak sorunlar ve problemler bulunmaktadır. İlişkinizde yaptığınız hatalar sizlere her ne kadar basit gelirse gelsin ilerleyen zamanlarda karşınıza büyük bir sorun olarak çıkabilmektedir.  Çoğu insana ilişkinizde yaptığınız hatalar nelerdir diye sorulduğunda verdiği cevap genellikle hata yapmıyorum olmaktadır. Fakat her ne kadar küçük ya da büyük olsa da fark etmeden ilişkileri içerisinde hata yapmaktadır. İlişkilerde en sık yapılan hatalara bakacak olursak ilk sırada kesinlikle çiftlerin birbirini değiştirmeye çalışması yer alacaktır.

Duygusal olarak ilişki içerisinde olan ve birbirini gerçekten seven iki insan ne olursa olsun karşısındaki insanı değiştirmeye çalışmamalıdır. Gerçekten sevginin olduğu yerde sevgililer birbirini tamamen oldukları gibi kabul edip, sevmelidir. İlişkinizde yaptığınız hatalar arasında kesinlikle sevgiliye ya da eşe karşı fazla beklenti içerisinde olmak olacaktır. Eğer bir insan sevdiği insandan sürekli olarak bir şeyler bekler ve bu beklentilerine kendi kendine karşılık bulamazsa durduk yere sevgilisinden soğuyacaktır. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmamak adına ikili ilişkilerde karşınızdaki insandan fazla beklentiye girmemeniz iki taraf açısından da daha faydalı olacaktır. Günümüzde ilişkilerde yapılan en büyük hatalardan bir diğeri de hiç şüphe duymaksızın içine atmaktır. Her insan sevdiği insanla rahatlıkla her konuyu konuşabilmeli, bir sorunu olduğunda bunu içine atmak yerine rahatlıkla sevgilisi ile paylaşabilmelidir. Her şeyi içine atarak susmak ilişkilerde oldukça sık rastlanan bir hatadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz