Ana SayfaModaEvlilikte Heyecanı Canlı Tutmanın Yolları

Evlilikte Heyecanı Canlı Tutmanın Yolları

-

Evliliklerde aşık olup evlenmek kadar, evliliği canlı tutacak faktörleri de ilişkinin geneline yayabilmek oldukça önemlidir. Eşlerin zaman içerisinde birbirini tanıması, birbirlerinin belki de zaman zaman farklı olumsuzluklarını görmeleri nedeniyle, aşk ile başlayan evlilikte heyecan duygusu ortadan kalkabilir. Heyecandan uzak bir evlilikte ise, basit problemler daha büyük sorunlar haline gelebilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması veya yaşanan sorunların giderilmesi için sizlere, evlilikte heyecanı artırmanın yolları başlıklı bu yazıyı hazırladık.

Küçük oyunlar oynayın

Birbirinizi eğlendirecek küçük oyunlara yer vermek, hiç te fena fikir olmaz. Kim bilir? Belki de heyecanınızı artıracak küçük aşk oyunları, onun size bir kez daha aşık olmasına neden olabilir. Alışılmışın dışında davranarak, minik sürprizler yapmak ilişkinize heyecan katacaktır.

Evlilikte Heyecanı Canlı Tutmanın Yolları

Basit ve eğlenceli aktiviteler

Bu aktiviteleri, çok büyük çaplı şeyler olarak düşünmeyin. Mesela lapa lapa karın yağdığı bir akşam üstü parkta insanların içinde oynayacağınız bir kartopu bile, evlilikte heyecanınızın artmasını sağlayacak yöntemlerden birisi olabilir.

Arada bir sinemaya gidin

İlişkilerin monotonlaşmasını önlemek için yapılan sosyal aktiviteler heyecanı artırmanın en etkili yollarından biridir. Bu nedenle her ne kadar basit bir işlev olarak görülse de, sinemaya giderek izleyeceğiniz bir aşk filmi, en azından evinizde sürekli geçirdiğiniz rutin bir zaman diliminden daha etkili olabilir.

Arada mesaj gönderin

Bu konuda deyim yerindeyse, abartıya kaçmadan ergen aşıklar gibi olun. Tabii ki her zaman böyle olmanızı kastetmiyoruz. Ancak ona hiç beklemediği bir anda göndereceğiniz SMS bile, yüreğini yeniden titretmeye yetebilir. Baştan savma bir mesaj yerine, yerinde ve doğru bir mesaj göndermek ummadığınız kadar etkili olacaktır.

Evlilikte Heyecanı Canlı Tutmanın Yolları

Dans edin

İkinizin de çok sevdiği bir müzik eşliğinde, her şeyi düşünülerek dizayn edilmiş bir ortamda dans edin. Bu ortamın dışarıda bir yer olmaktan ziyade, evinizde kendi hazırladığınız çok daha romantik bir ortam olmasına dikkat edin. Loş bir ışığın altında ve ikiniz için süslediğiniz bir masanın yanında aşkla dans etmek, evlilikte heyecanı artırmanın yolları arasında azımsanmayacak değere sahiptir. Dans esnasında, birbirinize tıpkı ilk günlerinizdeki gibi aşkla sarılın. Böyle bir ortama sahip olmuşken, en güzel kıyafetlerinizi birbiriniz için giymeyi ve bu güne daha da fazla anlam kazandırmayı ihmal etmeyin.

Beklenmedik davranışlar sergileyin

Hiç ummadığı biranda öpün. Rutin şeyler dışında beklenmeyen davranışlar sergilemekte, evlilikte heyecanı artırmanın yolları arasındadır. Bunu yaparken, her zamankinden çok daha farklı bir şekilde yapın. Onu yeniden etkilemeniz için, bazen beklenmedik bir öpücük bile yetecektir.

Balkonda sohbet edin

Bazı geceler,  balkona çıkarak başı omzunuzda sohbet edin. Aşktan, sevgiden, geçmişte kurduğunuz hayallerden ve mevcut hayallerinizden bahsedin. İkinizin ortak hayallerinden. Özellikle yıldızlı bir gecede böyle bir aktivite yapmak, yeniden etkilenmenize neden olacaktır. Evlilikte heyecanı artırmanın yolları arasında farklı bir yöntem olan balkon sohbetleri, içerisinde hayallerinizi de barındırdığında tahmin ettiğinizden çok daha etkili sonuçlar doğuracaktır.

Sevdiğinizi söyleyin

Ona, onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Her insan, sevildiğini defalarca duymak ister. Bunu yapmaktan asla çekinmeyin.

İşlerinde yardım edin

Eşinizin yaptığı işlerde, ona yardım edin. Beceremeyecek olmanız bile, onu etkilemek için belli bir faktör olabilir. Zaten kendinize ait olan işi tam olarak yapmaktan ziyade, size ait olmayan bir işte eşinize küçük yardımlarda bulunmak, evlilikte heyecanı artırmanın yolları arasındadır.

Sonuç olarak; ilişkiniz hangi yönde rutinleştiyse, bunu farklı yönlere çekerek ilişkinizi güçlendirmek sizin elinizdedir. Her zaman davrandığınızdan farklı davranarak hem kötü giden birlikteliğinizi düzeltebilir hem de ilişkinize canlılık ve hareket katabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz