Home Moda Evlilik Planlamak mı? Düğün Planlamak mı?

Evlilik Planlamak mı? Düğün Planlamak mı?

Evlenmeden Önce Tartışılacak 10 Önemli Konu !!!

0
Evlilik Planlamak

Evlilik öncesi dönem bir çiftin hayatındaki en zengin ve en keyifli zaman… Siz gerçekten neyin önemli olduğuna odaklanmak için “mükemmel düğünü” yaratma baskısına izin vermeyin. Evliliğinizi planlayın ama en önemlisi evliliğinizi planlayın, çünkü sağlıklı bir evlilik gerçekten kutlamaya değer bir şeydir!!!

Düğün planlama süreci için mükemmel elbiseyi bulmak, mükemmel resepsiyon salonuna inmek, doğru çiçek, yemek, kek, müzik, düğün partisi, DJ, fotoğrafçı, davet, tören, yüzük, ayakkabı ve daha fazlasına ihtiyaç vardır. Böyle kutsal bir günün kutlanmasın tabi ki değerli olmakla birlikte kutlamalarımızla bazen odaklanacağımız konuları kaçırıyoruz.

Bu Yüzden Evlenmeden Önce Tartışılacak 10 Önemli Konu Nedir?

1. Geçmiş


Bir evliliği planlamak söz konusu olduğunda geçmişiniz hakkında konuşmak çok önemlidir, çünkü geleceğğin şekillendirilmesinde geçmişin rolü vardır. Geçmişiniz ister acı ile olsun isterse de umutla dolu olsun, geldiğiniz yerle gerçek olmanız gerekir. Geçmiş ilişkileri, aile öyküsü ve sizi şekillendiren önemli deneyimler (hem olumlu hem de olumsuz), geriye bakarken tartışılması gereken şeylerden sadece birkaçıdır.

2. Aile


Evlendikten sonra aileniz hayatınızda nasıl bir rol oynayacak? Ziyaretler, tatiller ve özel günler birbirleriyle ilişkinizi nasıl etkileyecek? Kendi geleneklerinizi mi başlatacaksın yoksa aile köklerine devam mı edeceksin? Hayatımıza ve karar vermemize gelince, ailemiz ne gibi bir role sahip olacak? İki ayrı aileden iki insanı bir araya getirmek birçok kişinin hafife aldığı bir konu olabilir. Kısmen ele alınmadığı taktirde çok fazla zorlanmaya ve strese neden olabilecek bir konudur.

3. Seks


Cinsellik ve cinselliğe dair görüşlerimiz evlilik yapmaya başlamadan çok önce şekillenir. Bunun hakkında konuşmaktan rahatsız olmamanız çok önemlidir, çünkü bu evlilik hayatınızın geri kalanı boyunca devam edeceğiniz bir aktivite ve mutluluk kaynağınızdır. Cinsel görüşünüz nedir ve nasıl şekillendi? Geçmiş cinsel tarihiniz, deneyiminiz nedir ve bu ilişkinizi nasıl etkileyecek? Hangi beklentileriniz var?

4. Sırlar


“Sırları” paylaşmanın doğru zamanının ne olduğunu merak eden insanlardan pek çok soru alıyoruz. Bu samimi şeyleri paylaşmanın evliliği planlamadan önce yapılmasından daha iyi bir zaman yoktur. Aile sırlarından kişisel tercihlere, sağlık sorunlarından akıl sağlı kaygılarına kadar, büyük ve küçük şeyleri paylaşmanın, dürüstlük ve açıklığın, ilişkinizin temeli olarak yerleştirmenin tam zamanıdır.

5. Beklentiler
Beklentiler kim olduğumuzun derin bir parçası olduğu için genellikle onları düşünmüyoruz. Ancak beklentilerden bahsetmek onları yapıcı bir şekilde bize dile getirme şansı sağlar. İş, aile ve evlilik rolleri hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Yemek, temizlik ve ev işlerini nasıl başaracaksınız?

6. Para
Evlenmeden önce bu görünüşte iyi huylu bir konunun sorun olması şaşırtıcı bir şey olabilir. Çok fazla çift finansal stres ve mücadelenin tuzağına yakalanır, çünkü mali konuları tartışmak için zaman ayırmazlar Parayı birleştirme konusunda ne düşünüyorsunuz? Harcama alışkanlıklarınız neler? Borcunuz var mı ve nasıl ödeyeceksiniz? Kaydetme, biriktirme ve birleştirme ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

7. İnanç
Gerçek inanç söz konusu olduğunda evliliğinizden çok önce hayatınıza girmiş bir konudur. Tanrı ile olan bireysel ilişkimizi korumak kadar önemli olan evliliğe baktığımızda, inanç deneyimlerimiz nedir? Manevi rollerimiz, teolojik inançlarımız ve mezhepsel tercihlerimiz ilişki sırasında ele alınması ve tartışılması gereken bir konudur.

8. Çocuklar
Bebek isimleriyle ilgili hayallerin üstünde ve ötesinde evlenmeden önce planlaması gereken çok fazla şey vardır. Kaç çocuğunuz var? Çocuğunuz olmazsa ne olur? Nasıl ebeveynlik yapacağınız ve ebeveynlik hakkındaki kişisel görüşleriniz nelerdir? Çocuklara kim bakacak, okul ve benzeri konulardaki görüşleriniz nelerdir?

9. Sınırlar
Esas olarak sınırlar neyin iyi olduğuna dair görüşleriniz, ilişkiniz ve evliliğiniz söz konusu olduğunda neyin iyi olmadığına dair görüşlerinizdir. Karşı cinsin arkadaşları, geçmiş erkek arkadaşları / kız arkadaşları ve hatta aile üyeleriyle sınırlar neye benzeyecek? Zamanımızı nasıl koruyacağız, duygularımızı koruyacak ve bedenlerimizi başkalarıyla olumsuz etkileşimlerden nasıl koruyacağız?

10. Mücadeleler
Evlilik hakkında bildiğim bir şey, her şeyin büyütülmesidir. Güçlü yanların … ve zayıf yönlerin. Öfkeyi öfke ile ifade etme eğiliminiz var mı? Bağımlılık yapan davranışlarla mı uğraşıyorsunuz? Hayatınızda evliliğe doğru ilerlemeden önce ortaya çıkarmanız ve ele almanız gereken herhangi bir alan var mı? Mücadelelerinizi açık ve dürüst bir şekilde konuşmak için zaman ayırın ve iyileştirmeye çalışın.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version