Ana SayfaAşkEvlenmeden Önce Her Kadının Yapması Gereken 8 Şey

Evlenmeden Önce Her Kadının Yapması Gereken 8 Şey

Evlendikten sonra gezemezsin diyenler haklı mı?

-

Müzik gibi ; bu yolda iyi bir şeyler dinlemek istiyorsanız solonuzu iyi yapmalısınız yoksa düetinizi beğenmeyebilirsiniz.

Birçok kadın için evlilik, uzun zamandır hayalini kurduğu bir şeydir. Hiç kuşkusuz hayattaki en heyecan verici ve anlık bir deneyimden biri olsa da, hayatı değiştiren ve önemli olan tek olay kendisi değildir. Bu sebeple yolculuğunuzda taşlara takılmamak en iyisidir.

“Evlilik her şeyi değiştirir.” diyor Sarah E. Stewart (Yaşam koçu ve yazarı). Ben olmaktan çok, biz olmanın önemine inanıyor. Dikkat etmeniz gereken bu süreçte kendinizi kaybetmemek.

Bunu yapmadığınıza nasıl emin oluyorsunuz? Evet yeni başlayanlar, başarılı ve uzun süreli bir evlilik için sizi zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak hazırlamanıza yardımcı olacak deneyimler listesinden geçmeye başlayabilirsiniz.

#İlişkileriniz Olsun

İlişki uzmanları, bir ilişkiye sahip olmanın sizin için önemli olduğunu düşünüyorlar ; sizin için kimin doğru kimin yanlış olduğunu bilmenize yardımcı olma konusunda muazzam derecede faydalı. Hepimizin geçmesi gerektiğine inandığımız bir süreç. Bir çift ve aile psikoterapisti olan Fran Walfish, ilişki deneyimine ve karşılaştırma tabanına sahip olmanın gelecekteki eşiniz söz konusu olduğunda bunun size bir referans noktası sağladığını eklemektedir.

#Yalnız Yaşayın

Yalnız yaşamak size çok şey öğretir. Finansal olarak ve duygusal olarak nasıl bağımsız olacağınızı öğrenin ; tüm faturalarınızı ödemek size başarı duygusu verecek ve sadece birkaç hafta sonu geçirmeniz için size güç verecek.

#Kendi Ayaklarınızın Üzerinde Durun

Kendi başınıza yaşayabileceğiniz imkanlar, kendi maliyetinizde sağlam bir kavrayışa sahip olmak, sizi rahatsız edilmeye hazır hissetmeniz durumunda uzun bir yol kat etmeye yardımcı olacaktır. Bir kariyeriniz veya iyi bir ücretli işiniz olsun, mali açıdan bağımsız olmak, ihtiyacınız olduğu için evlenmeyeceğiniz anlamına gelir.

Buna değer. Bu aynı zamanda, herhangi bir nedenle ayrılmanız veya boşanmanız durumunda, kendi ayaklarınızın üzerinde durabileceğiniz anlamına da geliyor.

#Nişanlınızla İyi Bir Kavga Edin 

Uzmanlar, partnerinizin çatışmayı nasıl ele aldığını tam olarak bilen biri olmasının, başarılı bir evliliğin anahtarı olduğunu kabul eder. En mutlu – en uyumlu çiftler bile, bazen anlaşmazlıklar yanlış anlamalar ve fikir ayrılıkları yaşar. Bunlar her çiftin başına gelebilecek durumlar. Önemli olan, anlaşmazlıkları eşit şartlarda tartışabilmek.

“Savunma duruşları” olmadan açık iletişimde istekli bir katılımcı olduğunuzu göstermeniz gerekir. Eşinizin de kendi kendini onarma becerilerine veya hesap verebilirlik kapasitesine sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Diğer bir deyişle, ortaya çıkan sorunlardan dolayı sizi daima suçlayacak biriyle evlenmek istemezsiniz.

özgürlük

#Dünyayı Dolaşın

Henüz etrafınızdaki güzel dünyayı görme ve deneyimleme fırsatınız olmadıysa, evlenmeden önce bunu yapma zamanınız geldi demektir. Tabi ki, gelecekteki eşinizle seyahat edebileceksiniz ve bu muhtemel ama yalnız ya da arkadaşlarınızla kendi isteğinize göre seyahat etme deneyimine sahip olmak; kendiniz için dışarıdan bakabileceğiniz ve bir birey olarak sizin için ne ifade ettiğine karar verebileceğiniz deneyimler konusunda sizi geliştirecektir. Kim olduğunuzu sağlamlaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Evlendikten sonra bir partnerle seyahat etmenin farklı olacağını ve gittiğiniz yerlerin birlikte karar vereceğiniz yerler olacağını biliyorsunuz. Şimdi seyahat çabalarında tamamen bencil olma özgürlüğünden yararlanın.

#Hobi Edinin

Hobiler sadece sizi daha ilginç kılmakla kalmıyor; evliliğinize dahil ettiğinizde işe yarayacak kendi zamanınızı ve ortamınızı hazırlıyor. Çalışıyor olun, okuyor, yazıyor, yoga ya da meditasyon yapıyor olun. Kendinizi ifade etmek için bir çıkışa sahip olmak ve yaşamınızda gerilim ve stresten uzakta kalmayı başarmak, sizi daha iyi bir eş ve daha mutlu bir insan yapacaktır.

#Arkadaşlarınızla Takviminizi Güncelleyin 

Evlenmek, birçok kez arkadaş çevrenizi değiştirir. Doğal olarak, kızlarla geçirecek daha az zamanınız vardır ve evli yaşama uyum sağlamakla meşgulsünüzdür. Lisanslı bir evlilik ve aile terapisti olan Marissa Nelson ;  “Eşiniz ile birlikte diğer çiftlerle pek çok kez dışarı çıkacaksınız. Bu yüzden yakın arkadaşlarınızla ilişkilerinizi geliştirmeniz önemlidir. ” diyor. Arkadaşlarınızla randevu tarihi belirlemek ya da anılarınızı oluşturmak için bir kız gezisinin alışkanlık haline getirilmesinin iyi olacağını düşünüyor. Aklınızdan geçtiklerinde, onları aramak için beklememelisiniz.

#İlişkinizin Her Detayını Başkalarıyla Paylaşmayı Bırakın 

İlk tanıştığınız veya çıkmaya başladığınız zamanlar, esas oğlan hakkında her küçük ayrıntıyı açıklamış olabilirsiniz. Arkadaşlarınıza ve hatta ailenize bile. Ama şimdi ciddi olduğunun farkında olmalısınız, bu ilişkinizi korumak için önemlidir.ve ilişkinin bütünlüğünü korur.

Evliliğiniz kutsal. Dolayısıyla ilişkinizde olan şeylerin ilişkinizde kalması gerekiyor. En iyi arkadaşa dayanarak, stres atmak yerine, daha iyi bir arkadaş olmak ve çatışmaya girmek için yeteneklerinizi öğrenmek adına bir terapist bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz