Ana SayfaDekorasyonEvinizi Ekonomik Yenilemenin 5 Yolu

Evinizi Ekonomik Yenilemenin 5 Yolu

-

Bazen evinizde bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Alışık olduğunuzdan farklı olan yeni bir düzen sizi daha neşeli hissettirecektir. Değişiklik yapmak sizi hiç korkutmamalı. Çok fazla para ve güç harcamadan bunu yapabilirsiniz.

Oturma odanıza yeni bir hava katmanın birçok ve kolay yolu vardır. Ayrıca, günde çok fazla saat geçirdiğiniz yerlerden, siz ve arkadaşlarınız da çok sıkılıyordur. Bu yüzden sürekli olarak yenilemek istemekte çok haklısınız. İşte tam da bu yüzden Necibe.com küçük değişiklikler yapabileceğiniz bu 5 yolu sizler için buldu.

Ekonomik acıdan salonunuzu yenilemenin 5 yolu

Evinizi Ekonomik Yenilemenin 5 Yolu

Işıklı alan

Işık alan bir alan, minimalist bir tarza sahip olmak, şık ve rahat bir eve sahip olmanın bir adım ötesindedir. Küçük bir temizlik yaparak fazla eşyaları kaldırıp hafifletirseniz alanınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Aynı yerde çok fazla eşya olduğunda, orayı çok fazla “sıkışık” gösterecek ve çok kalabalık görünecektir. Yani, yapılacak en iyi şey, işe yaramaz olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızdan kurtulmak ve ortama yani salonunuza uyum sağlayan eşyalar kullanmaktır.

Evinizi Ekonomik Yenilemenin 5 Yolu

Mobilyaların yenilenmesi

Oturma odanızı yenilemek için küçük bir servet harcamanıza gerek yok. Alanı sadece mevcut şeylerin düzenini değiştirerek yenileyebilirsiniz. Kanepenin değiştirilen pozisyonu bile hemen oturma odanızın formunu değiştirecektir.

Başka bir odada sahip olduğunuz bir mobilyayı da taşıyabilirsiniz. Örneğin, güzel bir masaya sahipseniz, o zaman onu oturma odanıza getirebilirsiniz.

Evinizi Ekonomik Yenilemenin 5 Yolu

İç mekan bitkileri ile süsleyin

Bitkiler ve özellikle iç mekan bitkileri sadece alanı değil, aynı zamanda soluduğunuz havayı da yenileyecektir. Bu yüzden salonunuzda bazı yerlere bitkiler ekleyebilirsiniz. Oturma alanınıza tekrar hayat verecektir. Oturma odasının büyüklüğüne bağlı olarak farklı bitkiler seçebilirsiniz.

Yani, eğer oturma odanız çok büyük değilse, odayı daha fazla kapatacak gür bir bitkiyle doldurmayın.

Evinizi Ekonomik Yenilemenin 5 Yolu

Kendi stilinizi yaratın

Her şey detayda gizli. Küçük ayrıntılar uzayda büyük bir fark yaratabilir. Kendi tarzınızı yapmak için özel yeteneklere sahip olmanız gerekmez. Bir an içinde yapılabilecek çok basit şeyler var.

Cevabı mutfağınızda bulacaksınız. İlginç bir bardak bulun ve içine bir mum koyun. Çakıl taşları gibi dekoratif elemanlar da ekleyebilirsiniz. Başka bir fikirde, bir tabak alarak daha sonra üzerine biraz değişik yapraklar koymak ve masanızı onlarla dekore etmektir.

Evinizi Ekonomik Yenilemenin 5 Yolu

Kanepenizde küçük yastıklar kullanın

Yumuşak yastıklardan veya küçük yastıklardan daha rahat bir şey yoktur. Bu yüzden olabildiğince fazla yastık eklemeyi unutmayın. Yani kanepeniz daha iyi görünecektir. Aynı zamanda alanınızı yenilemek için ilgi duyulan kumaşları ve tasarımları seçin.

Ayrıca zıtlıklar ile oynayabilirsiniz. Yani, karanlık bir koltukta yumuşak ve acık renk yastıklar kullanabilirsiniz. Elbette her şeyin aynı olması gerektiği gibi bir kural yoktur. Böylece her biri için farklı bir desen veya renk seçebilirsiniz.

Bu konuların devamının gelmesini istiyorsanız yorum bırakabilirsiniz. Ayrıca yazımızı beğendiyseniz bizi arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi unutmayın.

Kaynakediva

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz