Ana SayfaDekorasyonEvinizden Negatif Enerjiyi Atmanın 4 Yolu

Evinizden Negatif Enerjiyi Atmanın 4 Yolu

-

Bazen evinizde durduk yere huzursuz olur, kötü hisseder, mutsuzluk duygusuna kapılırsınız. Halbuki geçerli bir neden de yoktur bunun için. Ama siz moralsiz, içinizde bir sıkıntı dolanır durursunuz.

Enerji, tüm maddelerde var olan bir güçtür. Cansız varlıklar da bile. Osmanlı mimarisine bakıldığında, binaların büyük bölümünün kubbe tarzı yuvarlak bir biçimde yapıldığını görürsünüz. Kapı kirişleri yuvarlaktır. Evlerin mimarisinde keskin çizgiler yoktur. Camiler insana huzur veren mekanlardır öyle değil mi? Yuvarlak biçimde yapılmış olması sonsuzluk hissi uyandırır ve kötü enerjinin içeride barınmasına izin vermez. Bugünkü mimariye bakınca bütün yapılar keskin köşelerle yapılmış vaziyette.

Bu elbette insan psikolojisine de etki ediyor.  Artık çok daha tahammülsüz, keskin çizgileri olan insanlar olduk. Bu tamamıyla mimari ile ilgili değil elbette ama bunda mimarinin de etkisi gözardı edilemez. Estetik bir güzellik barındırmayan, her köşesi keskin çizgilerle ayrılan binalarda geçiriyoruz ömrümüzü. Evde ve insanın yaşadığı her yerde bugünkü bilimin toksik enerji adını verdiği, kötü ve negatif enerji birikmesi söz konusu olabilir. Bu, dini açıdan bakıldığında da var olan bir gerçektir. Durduk yere gerginlik yaşamalar, sebepsizken evin içinde yaşanan tartışmalar ve kavgalar da bu olumsuz enerjinin önemli bir rolü var.

Peki bu negatif enerjiden nasıl kurtulacağız? Buyrun size evdeki negatif enerjiyi temizlemede 4 yöntem;

1-) Pencerelerinizi Açmak
Pencerelerimizi genellikle evi havalandırmak için açarız. Fakat evde biriken kötü enerjinin atılması için de pencerelerin açılması önemli. Mevsim ne olursa olsun evin bütün odalarını her gün en az 10 dakika havalandırın.

Pencereleri Açmak

2-) Adaçayı Yakmak
Adaçayı güçlü aromatik özelliği ile bilinen bir bitkidir. Aynı zamanda evde biriken negatif enerjiyi atmak için de kullanılır. Bir tutam adaçayını bir kapta yakarak evin içinde gezdirebilirsiniz.

Adaçayı

3-) Tuz Lambaları
Tuz lambaları, bütün gün evin içinde takılı olan bilgisayar, televizyon, çamaşır makinesi vb. elektrikli aletlerin, cep telefonlarının yaydığı kirli elektriği temizlemekte oldukça faydalıdır. Özellikle yatak odasında bulundurulması tavsiye edilir.
Not: Yatak odanıza cep telefonlarınızı sokmayınız.

Tuz Lambaları

4-) Sirke, Lavanta ve Limon Yağı
Lavanta yağı müthiş bir sakinleştirici etkiye sahiptir ve bilinen en güçlü antioksidandır. Evlerden ve iş yerlerinden eksik edilmemesi gerekir. Günde 15 dakika lavanta yağı koklamak, baş ağrısı ve migrene iyi geleceği gibi, bütün günü stressiz geçirmenize de yardımcı olur. Limon yağı da olumsuz enerjiye karşı müthiş bir nötralize etkisine sahiptir ve evin içinde olumlu bir enerji yayar. Evin habis ruhlardan arındırılması, kötü enerjinin evden atılması için eski dönemlerden beri kullanılan bir diğer şey de sirkedir. Sirkeyi ev temizliği yaparken, yerlerden, camlara, mobilyalardan, bulaşıklara kadar her yerde kullanabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Ayrıca, evdeki negatif enerji için dua yöntemini de değerlendirebilirsiniz.  Negatif enerjiden kurtulmak için dua etmek, manevi olarak da rahatlama sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz