Ana SayfaKişisel BakımEvde Yapabileceğiniz Meyve Maskeleri

Evde Yapabileceğiniz Meyve Maskeleri

-

Meyveli yüz maskesi, cilt için birçok fayda sağlayabilir. Örneğin, papaya meyvesini kullanan bir yüz maskesi harika sonuçları ortaya çıkarabilir, çünkü papaya’daki enzimler ölü ve dökülen cildi temizlemeye yardımcı oluyor. Başka bir deyişle, bu harika bir doğal exfoliator (ölü hücreleri uzaklaştırır). Muzla yapılan bir yüz maskesi, cildi nemlendirmeye yardımcı olabilir. Çilek, yağlı ciltlerle mücadelede yararlıdır. Genel olarak, meyve ciltleri cildi zorunlu vitaminlerle besler ve antioksidan koruma sağlar.

Armut Yüz Maskesi

1 olgun armut, ½ tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı ağır krema

Armutu soyarak maskenize başlayın. Armutları küçük parçalara kesin ve küçük bir tabağa koyun. Bir çatal kullanarak, armut meyvesini pürüzsüz bir macun haline getirin. Sonra, bal ve krema ekleyin. Karışımı eşit şekilde yüz ve boyun cildi üzerine yayın. 15 dakika boyunca cildinizde kalmasını sağlayın ve sonra armut yüz maskesini ılık suyla durulayın.

armut yüz maskesi

Papaya Meyve Yüz Maskesi

Olgun papayanın ¼, dört çay kaşığı yeşil kozmetik kil, 1 ½ çay kaşığı aloe vera jeli

Papaya meyvesi, kil ve aloe vera jeli püre haline getirin. Karışımı yüz ve boyun bölgelerinde pürüzsüz hale getirin ve yaklaşık 20 dakika boyunca ciltde bırakın. Soğuk su ile durulayın.

Elma Yüz Maskesi

1 elmayı çeyreğe bölün, 2 çorba kaşığı bal, ½ çay kaşığı adaçayı

Elmayı püre haline getirin. Bal ve ada çayını ekleyin ve daha sonra yaklaşık 10 dakika soğutun. Balın yapışkan olması için hafifçe karışımı yüzünüze yapıştırın. 30 dakika boyunca cilde bırakın ve daha sonra yüz maskesini serin su ile yıkayın.

Şeftali Yüz Maskesi

1 adet şeftali, 1 çorba kaşığı bal, Yulaf ezmesi

Şeftali alıp yumuşak olana kadar pişirin. Bir çatal kullanarak şeftaliyi püre haline getirin. Ardından, karışım kalın olarak bal ve yulaf ezmesini ekleyin. Maskeyi cilde uygulayın ve yaklaşık on dakika boyunca cilde temas etmesine izin verin. Şeftali yüz maskesini serin temiz su ile durulayın.

Muz Yüz Maskesi

2 orta boy muz, Bal

Olgunlaşmış muzları çok fazla öğütmeden bir çatalla ezin. Çok fazla öğütmek, muz karışımının akmasına neden olur. Bir çorba kaşığı balı muza ekleyin. Karışımı cilt üzerinde pürüzsüz hale getirin ve yaklaşık on dakika boyunca bırakın. Serin temiz bir su ile durulayın ve hafifçe yüzünüzü kurutun.

Üzüm Yüz Maskesi

1 salkım yeşil üzüm (ufak salkım), 1 çay kaşığı bal veya 1 yumurta sarısı

Yeşil üzümleri hamur haline getirin. Sonra bal veya yumurta sarısı ekleyin (hangisi isteniyorsa). Karışımı nemlendirilmiş cilt üzerine 15 dakika koyun ve daha sonra durulayın. Bu maske çok fazla güneşe maruz kalan yüzler için idealdir.

Çilek Yüz Maskesi

½ su bardağı çilek, ¼ fincan mısır nişastası

Çilekleri ve mısır nişastasını hamur haline gelene kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın. 30 dakika bekletin ve daha sonra serin su ile durulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz