Ana SayfaUzmanlarEvde Sivilce Tedavisi Mümkün Mü?

Evde Sivilce Tedavisi Mümkün Mü?

-

EVDE SİVİLCE TEDAVİSİ: Güzel bir cilt insanı daha canlı gösterir. Yorgun ve solgun bir cilt de sizi bitkin gösterir. Ayrıca kirli ve sivilceli bir cilt de oldukça kötü bir görünüm ortaya çıkarır. Kirli bir ciltte siyah nokta, sivilce ve gözenekli yapı göze çarpar. Bu da günlük yaşantımızda size karşı kötü bir intiba oluşmasına neden olur. Ancak düzenli yapılan bakımlarla cildinizi daha canlı ve parlak hale getirebilirsiniz. Özellikle sivilceye müsait bir cildiniz varsa mutlaka doktora görünmelisiniz. Doktora göründükten sonra sivilcelerden kendi yapacağımız yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Evde  sivilce tedavisi sizin için yeterli olabilir. Ancak bunun için herhangi bir sağlık sorununuzun olmaması. gerekir

Sivilce Neden Oluşur?

Peki bu sivilceler neden oluşur? Bazı kişilerde fazla biliyorken bazı kişilerde hiç olmayabilir sivilceler. Bu aslında genetik bir sorundur ancak buna engel olabilmek de sizin elinizde olabiliyor. Özellikle cildi sürekli temiz tutmak ve ona gereken özeni göstermek sivilcelerin daha az çıkmasına hatta hiç çıkmamasını sağlayabiliyor. Sivilcelerin oluşma nedeni ise cildin üzerinde bulunan maddeler. Cilt üzerinde bulunan bakteriler gözeneklerden kıl köklerine ulaşarak buradaki yağı kullanıp sivilce meydana getiriyorlar. Ancak cildimizi temizlediğimiz takdirde buradaki bakterilerden cildimizi arındırabilir ve sivilce oluşumunun önüne geçebiliriz, bunu da evde tedavi edebiliriz.

Nasıl Geçer ?

Sivilce oluşumunun önüne geçmek için öncelikli olarak yapmamız gereken cildimizi her gün düzenli olarak temizlemektir. Her gün ciltteki gözenekleri temizlemeli ve cildin üzerinde bulunan kirleri atmalıyız. Bu şekilde yeni hücre oluşumunu uyarmalı ve cildin yenilenmesini sağlamalıyız. Ancak cildin üzerinde bulunan kirli deriyi her gün atmaya gerek yoktur. Çünkü bu peeling uygulamaları ile yapılır ve peeling uygulamaları da haftada 2 en fazla 3 kere yapılmalıdır. Daha fazla yapıldığı takdirde  ciltte tahriş meydana gelebilir.

Çözüm Önerileri

Sivilceleri geçirmek için birçok  evde tedavisi mevcuttur. Ancak öncelikli olarak peeling uygulamalarıyla cildinizdeki ölü deriyi atarak sivilce oluşumunu azaltabilirsiniz. Sivilceleriniz çıkmış ise elma sirkesi ile kurutabilirsiniz. Elma sirkesinin antibakteriyel özelliği olduğu için bakterileri öldürerek sivilcelerin kurmasını sağlayacak. Ancak Elma sirkesini direkt olarak uygulamamalısınız. Çünkü elma sirkesi bir asit olduğu için seyreltilmeden kullanıldığında cildi tahriş eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz