Home Kişisel Bakım Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

0
evde manikur

Bakımlı tırnaklara ve ellere sahip olmak artık kadınların olduğu kadar erkeklerinde en dikkat ettiği konulardan bir tanesidir. Günlük hayat içerisinde özellikle de başka insanlarla temas kurulduğu zaman, dikkat çekici en önemli noktalardan bir tanesi eller olmaktadır. Her zaman ojeli ve uzun olmasından ziyade ellerin her zaman bakımlı olması ve sağlıklı görünmesi son derece önemlidir. Her zaman güzellik merkezlerine gidemeyen bireyler ise bu tarz bakım işlemlerini evde halletmektedirler. Evde manikür yapmayı daha pratik hale getiren özellikle kadınlar için ise bu uygulama daha da hijyenik olmaktadır. Güzellik merkezlerinde kimin kullandığının bilinmediği aletler yerine evde kendi aletleri ile tırnak bakımını gerçekleştirmek daha sağlıklı bir uygulamadır. Birkaç pratik adımda tamamlanabilecek evde manikür uygulaması sayesinde bireylerin elleri daha sağlıklı gözükmektedir.

Kendinize ait manikür aletleri edinin.

Evde manikür yapmanın ilk kuralı, çeşitli kozmetik marketlerde de satılan manikür setleri edinmektir. İçerisinde törpü, tırnak makası, tırnak eti makası gibi ürünlerin bulunduğu manikür setleri, evde bu işlemlerin uygulanmasında kolaylık sağlayacaktır. Bunların yanında hafif orta sıcaklıkta hatta ılıklıkla bir tasın içerisine konulan su ile bir süre ellerin ve tırnak etlerinin yumuşamasını beklemek manikürü hem kolaylaştıracak hem de acısız devam etmesine yardımcı olacaktır. Daha sonra tırnakları çok fazla yıpratmadan, tırnak etlerini kesmek, tırnakları şekillendirmek ve gerekirse kısaltmak devamında uygulanması gereken adımlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Manikürünüzü destekleyici bakım ürünleri kullanın.

Manikür işlemi bu şekilde sonlandırıldıktan sonra manikürü destekleyici bakım kremleri kullanmakta önemli bir adımdır. Bakım yapılan tırnakları yumuşatmak, gerekiyorsa tırnaklara bakım yağı sürmek ve elleri nemlendirmek, yapılan manikürün daha uzun süre gitmesine yardımcı olacaktır. Bu sayede hem manikür daha fazla dayanacak hem de eller daha bakımlı gözükecektir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version