Ana SayfaSaç BakımıEvde Doğal Yöntemler ile Saç Renginizi Nasıl Açarsınız?

Evde Doğal Yöntemler ile Saç Renginizi Nasıl Açarsınız?

-

Kadınların çoğu kimyasallardan uzak, doğal yöntemler ile saçlarının rengini açmak ister. Bunu yapmak sanıldığı kadar zor değil ama zaman alan, istenilen tona ulaşabilmek için düzenli yapmaya devam edilmesi gereken meşakkatli işlemlerdir.

Evde saç rengini açma işlemi; doğal yönetmelerle yapılacağından saçınızın işlem görmemiş, doğal renginde olması gerekmektedir.

İşlem Görmemiş Saçları Açma Yöntemleri

Bal ile saç rengi açma

Hem saçlarınızı besleyecek ve rengini açacak bu yöntem için eşit miktarlarda saç yoğunluğumuza göre belirleyeceğimiz bir miktar bal ve saç kremini karıştırıp saçlarınızın her yerine sürünüz. 8 saat gibi bir süre saçlarınızda bekletmeniz gerekecek. Sonrasında saçlarınızı yıkayınız.

Karbonatla Saç Rengi Açma

Yeni yıkanmış, ıslak olan saçlarınıza, açılmasını istediğiniz bölgelere karbonat dökerek saçlarımızda çözünmesini için ovarak dağıtınız. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulayınız.

Zeytinyağı ile Saç Rengi Açma

Has zeytinyağını fırça yardımı ile saçlarınıza sürünürüz. 1 saat güneşte beklettikten sonra saçlarınızı yıkayınız.

Papatya Çayı ile Saç Rengi Açma

Bu işlem için güneşe ihtiyacımız olacağı için yazın yapmanız gerektiğini belirtelim. Aktardan alacağınız papatyaları çaydanlıkta kaynattıktan sonra soğumaya bırakınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra papatya çayı ile durulayınız. Yaklaşık 3 saat saçlarınızı güneşte tutunuz.

Tarçın ile Saç Rengi Açma

Bu yöntemle saçlarınızı 2 tona kadar açabilir ve daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı tarçını karıştırıp saçlarınıza sürünüz. Yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayınız. Bu maskeyi haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Siyah Çay ile Saç Rengi Açma

Yanlış duymadınız siyah çay, renginin siyah olması sizi korkutmasın. Siyah çay içerisinde bulundurduğu tanik asit sayesinde saçlarınızın rengini açmaya yardımcı olacaktır. Demlemiş olduğunuz çay ile saçlarınızı ıslattıktan sonra yaklaşık 1 saat güneşte bekletmeniz yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz