Ana SayfaSaç BakımıEvde Doğal Saç Bakım Maskeleri

Evde Doğal Saç Bakım Maskeleri

-

Saçlar, insan vücudunun en doğal aksesuarlarından birisidir. Şıklık ve zarafetin tamamlayıcısı olan saçlar, aynı zamanda en fazla bakım ve ilgi gerektiren yerler arasındadır. Bakımlı ve canlı saçlara sahip olmak, özellikle her kadının hayalidir. Piyasada birçok saç bakım maskeleri ya da ürünleri bulunmasına rağmen, hem güvenilir ve hem de daha uygun maliyetli olması açısından, evde doğal saç bakım maskeleri hazırlamak, kadınların tercihleri arasında yer alır.

Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz doğal saç bakım maskeleri, saçlarınıza eskisinden daha fazla canlılık ve hacim kazandıracak, saç köklerinin daha iyi beslenmesini sağlayacaktır. Farklı besin maddeleri ve bitkiler kullanarak hazırlayabileceğiniz doğal saç bakım maskeleri, saç kırılmaları ve saç dökülmelerine karşıda alternatif tedavi yöntemleri arasında sıklıkla kullanılmaktadır.

Aşağıda yer alan doğal saç bakım maskeleri tarifleri sayesinde, daha sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz. İşte o muhteşem tarifler!

Evde Doğal Saç Bakım Maskeleri Tarifleri

Lavantalı Saç Bakım Maskesi

Lavantalı doğal saç bakım maskesi tarifi, özellikle dökülen ve kırılan saçları engelleme konusunda oldukça etkilidir. Kırılan saçları onarmakla birlikte, saça canlılık ve hacim kazandırır.  Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz lavantalı saç bakım maskesi tarifi, şu şekildedir.

Malzemeler: 3.5 su bardağı su ve 50 gram lavanta.

Evde Doğal Saç Bakım MaskeleriHazırlanışı ve Uygulanışı: Lavantalı saç bakım maskesi, hazırlaması en basit saç bakım maskeleri arasında yer almaktadır. Suyu kaynatarak, içerisine lavantayı ekleyin. Bir müddet demlenmesini bekleyerek, 15 dakika sonra lavantalı suyu süzün. Hazırladığınız lavanta suyu ile saçlarınızı yıkadıktan sonra, yarım saat kadar bekleyin. Süre dolduktan sonra, saçlarınızı su ile yıkayarak temizleyin.

Ballı Doğal Saç Bakım Maskesi Tarifi

Yine evinizde rahatlıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz, doğal saç bakım maskelerinden birisi olan ballı doğal saç bakım maskesi tarifi, saçlarınızı kökten uca besleyerek canlılık kazandırır. Saç kırıklarını onarıcı etkiye sahip olan ballı saç bakım maskesi, aynı zamanda saç köklerini sağlamlaştırarak, saçların çevresel faktörlere bağlı olarak dökülmesini azaltmaktadır. Ballı saç bakım maskesi tarifi, şu şekildedir.

Malzemeler: 1 yemek kaşığı bal ve 2 su bardağı su.

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Kaynattığınız 2 bardak suyun içerisine, 1 yemek kaşığı balı ekleyerek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı, saç diplerinizden itibaren saçlarınıza sürdükten sonra, yarım saat bekletin. Yarım saatlik sürenin ardından, saçlarınızı doğal şampuan ya da sabun ve su yardımıyla temizleyin.Evde Doğal Saç Bakım Maskeleri

Zeytinyağlı Doğal Saç Bakım Maskesi

Genel vücut sağlığı için sayısız faydaları olan zeytinyağı, çok eski yıllardan beri doğal saç bakım maskelerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan zeytinyağlı saç bakım maskesi, aynı zamanda saç dökülmelerine ve saç kırılmalarına karşı faydalıdır. Zeytinyağlı doğal saç bakım maskesi tarifi, şu şekildedir.

Malzemeler: 1 yumurta sarısı ve yarım çay bardağı zeytinyağı.

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Yumurta sarısını ve zeytinyağını, bir kabın içerisine alarak iyice karıştırın. Yumurta sarısı ve zeytinyağı tam olarak karıştıktan sonra, saçlarınıza ve saç derinize masaj yapar şekilde sürün. Ardından yarım saat bekleyerek, süre bitiminde saçlarınızı doğal sabun ve su ile temizleyin.

Evde Doğal Saç Bakım Maskeleri

Yoğurtlu Doğal Saç Bakım Maskesi Tarifi

Bal, yoğurt ve elma sirkesinin bir araya gelmesiyle hazırlanan yoğurtlu doğal saç bakım maskesi, saçı beslemekle kalmayıp, aynı zamanda onarılmasına da yardımcı olmaktadır. Yoğurtlu doğal saç bakım maskesi tarifimiz, aşağıdaki gibidir.

Malzemeler: 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 3 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çorba kaşığı bal.

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Doğal saç bakım maskeleri arasında oldukça yararlı bulunan tariflerden birisi olan yoğurtlu saç bakımı maskesi için, tüm malzemeleri bir araya getirerek karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı, saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak sürün. Ardından yarım saat bekleyerek, saçlarınızı su ve sabun ile temizleyin.Evde Doğal Saç Bakım Maskeleri

Yukarıda verdiğimiz doğal saç bakım maskeleri tarifleri, düzenli kullanıldığında oldukça etkili sonuçlar oluşturabilirler. Bu maskelerden herhangi birini haftada bir kullanarak, saçlarınızdaki canlılığı rahatlıkla hissedebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz