Ana SayfaCilt BakımıEv Yapımı Sivilce Maskesi Önerileri

Ev Yapımı Sivilce Maskesi Önerileri

-

Cildinizde çok fazla sivilce çıktığı için bu durumdan rahatsız olmanız çok normaldir. Fakat bu durum için çok fazla maske çeşitleri vardır. Bunlardan biri ise limonlu sivilce maskesi. Hem ev yapımı hem de hiç bilmeyen birisinin bile yapabileceği bir maskedir. 3 yemek kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı balı bir kasede karıştırınız. Çıkan sivilcelerinize sürdüğünüzde ve bunu 1 hafta kadar bir süre uyguladığınızda etkisini görmek mümkün olur. Sivilcelerin ne kadar çok ne kadar az olması da önemlidir.

Zerdeçal Maskesi

Yağlı bir cildiniz varsa ve herkes gibi bundan memnun değil iseniz Zerdeçal Maskesi yaparak bu sorunlarınızdan kurtulmak mümkün olur. ​​​​​​ 1 tatlı kaşığı Zerdeçal ile 1 yemek kaşığı balı karıştırınız ve kıvamına aldıktan sonra için doğal yoğurt ekleyiniz. Karışım tamamlandıktan sonra sorun yaşadığınız yere sürünüz. Zerdeçal maskesini haftada 2-3 defa uyguladığınızda ferah ve güzel cilde kavuşacaksınız.

Gül Suyu Maskesi

Sivilcelere iyi gelen bir diğer maske ise gül suyu maskesidir. Gül suyu ile balı karıştırdığımızda her gün 20 dakika bu uygulamayı yüzümüze yapar isek sivilcelerden kurtulmak kolay olur. Fakat gül suyu doğal olmalıdır. Marketlerde satılan gül sularının çoğu gerçek olmadığı için fayda etmez. Bal da aynı şekildedir. Her şeyin doğalı makbuldür.

Yumurta Akı Maskesi

Diğer yöntem ise yumurta akı maskesi. Yumurtanın da birçok şeye faydalı olunduğu bilinir. Sivilcelere de iyi geldiğini biliyor muydunuz? Yumurta akı ile bir miktar balı karıştırdığınız zaman yumurtanın içinde ki sarının karışıma dahil olmaması gereklidir. Çünkü bize gerekli olan yumurtanın beyazıdır. Haftada 1 veya 2 kez bu maskeyi uyguladığınız zaman hem yüzünüze rahatlayacak hem de sivilceleriniz yok olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz