Ana SayfaSaç BakımıEsmerlere Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

-

Özellikle genç kızlar başta olmak üzere tüm kadınlar saçlarının bakımlarına ve saç renklerine büyük önem gösterir. Günümüz şartlarında yüzlerce farklı saç boyası rengi bulunmasına bağlı olarak herkes saçlarında farklı farklı renkler kullanmak ister. Fakat saç boyası seçerken kesinlikle çok dikkat edilmesi gereken birkaç önemli faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi hiç şüphesiz ten rengi ve saç renginin uyumlu olmasıdır.

Cildiniz rengi saçlarınızın nasıl bir görüntü oluşturacağında rol oynayan en önemli faktördür. Saç boyası seçimi yaparken seçtiğiniz boyanın cildiniz ile uyum sağlayıp sağlamadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü aksi taktirde cilt renginiz ile uyumlu olmayan bir saç boyası seçerseniz, saçlarınız kendinize ait değil de sanki perukmuş gibi bir görüntü ortaya çıkabilir.

Genellikle esmer bir ten rengine sahip olan kadınların çoğu konuda (kusurları kapatmak gibi) avantajı olsa da saç boyatmak konusunda pek de şanslı değildirler. Esmer bir tene sahip olanlar saç boyatma konusunda ayrı bir özen göstermelidir. İsterseniz gelin hep birlikte esmerlere yakışan saç renkleri nelermiş inceleyelim.

[irp posts=”593″ name=”Türk Kahvesi İle Saç Rengini Koyulaştırın”]

Esmerlere yakışan saç renkleri nelerdir?

Esmer ten rengine sahip olan kadınlar için verebileceğimiz en önemli tavsiye hiç şüphesiz platin, altın ve açık sarı gibi saç renklerinden kaçınmaları olacaktır. Esmer ten ve sarı saç tam tamına bir zıtlık ortaya çıkardığı için bu tene sahip olan kadınlar kesinlikle sarı renk saç boyası kullanmamalıdır.

Kızıl tonları tercih edebilirsiniz

Esmerler sac modelleri-rihanna

Eğer esmer bir ten rengine sahipseniz ve saçlarınızı farklı bir renge boyatmak istiyorsanız oldukça iddialı olan kızıl tonlarını deneyebilirsiniz. Dikkat çekici ve bir o kadar da güçlü gözüken kızıl saç tonları (küllü kızıl, açık kızıl), kırmızı saç boyasının aksine teniniz ile muhteşem bir uyum sağlayacaktır.

Kahverengi ve doğal tonlar ile büyüleyici bir görüntü sağlayabilirsiniz

Esmerler sac modelleri-1Esmer bir ten rengi her zaman daha iddialı ve dikkat çeken bir görünüme sahip olduğu için doğal tonlarda saç rengi kullanarak ten renginizi ön plana çıkarabilirsiniz. Karamel, çikolata, kestane, bal köpüğü, kızıl kahve tonlarında tercih edeceğiniz saç boyaları ise teniniz ile farklı tonlarda olduğu için ortaya güzel bir görüntü çıkmasını sağlar.

Esmer tenliler için en uygun saç rengi: siyah 

Çoğu esmer tene sahip olan kadının tercih ettiği gibi siyah saç koyu olması ile esmer tenliler için oldukça çekici bir görünüm oluşturmaktadır. Eğer sizler de dikkat çekmeyi, tüm gözlerin üzerinizde olmasını seviyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken saç boyası rengi siyah olacaktır. Ünlü oyuncu Türkan Şoray’ın saç rengi ile uyumunu bilmeyen yoktur her halde.

Saç uçlarınızı renklendirebilirsiniz

Eğer esmer bir ten rengine sahipseniz ve farklı şeylerden hoşlanıyorsanız saç uçlarınızı değişik renklere boyatmak oldukça güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlarken aynı zamanda da tüm dikkatleri üzerinize çeker.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz