Home Moda Eski Sevgiliyi Unutmanın 6 Yolu

Eski Sevgiliyi Unutmanın 6 Yolu

0
Eski sevgili nasıl unutulur?

Bu konuda birkaç kez deneme yapmış ve başarısız olmuş olabilirsiniz ancak üzülmeyin. İşte karşınızda eski sevgiliyi unutmak için 6 etkili ve başarılı yöntem!

1. Onu Stalk’lamayı Bırakın

Yalnızca Facebook arkadaş listenizden çıkarmayın, aynı zamanda engelleyin. Onu aramayı bırakın, evine gitmeyin, “merhaba” mesajları atmayın. Onu düşünürken arkadaşınız ne düşündüğünüzü sorduğunda bir şey olmadığını söyleyin. Bunlardan herhangi birini yaptığınızda bile iyi hissedeceksiniz. Unutmayın; takip yok, kontrol yok!

2. Üzülmek İçin Kendinize Zaman Tanıyın

Terk edilince insanlar genellikle iyileşmek için hızla yola koyulmak isterler. Tedaviye giderler, eski sevgiliyi unutma kitapları okurlar, destek gruplarına katılırlar ancak aslında iyileşmenin en iyi yolu, acıyı yaşamaktır. İyileşme sürecini bir yasak gibi görmezden gelmek yerine, acınızı yaşayıp bitirin ve yolunuza bakın.

3. Kendinizi Meşgul Edin

Bu, klişe gibi görünebilir ancak genellikle işe yarar. Tek başınıza olduğunuzda sıkılır, depresyona girer ve onu geri getirmenin yollarını aramaya başlarsınız. Burada yapılması gereken en iyi şey kendinize bir program yapmaktır.

4. Sizinle Uğraşmasına İzin Vermeyin

Eski sevgiliniz, size karışık sinyaller gönderebilir ya da sizi tekrar isteyip istemediği konusunda kararsız kalabilir. Bu durumda kalbiniz adeta bir pinpon topu gibi gelip gider. Sizinle tekrar birlikte olmak istediği konusunda en az %99,9 emin değilseniz, ondan kaçarak uzaklaşın.

5. Arkadaş Kalmayın

Arkadaş kalmayı başardığını söyleyenler olsa da, gerçek duygular yaşayan çiftlerin ayrıldıktan sonra arkadaş kalmaları imkansıza yakındır.

6. Yalnızlığa Kendinizi Alıştırın

Kendinizle baş başa kalmayı özlemediniz mi? Hayatınızda biri olmadan yaşamıyor ve ayrıldığınızda yeni bir sevgili mi bulmak istiyorsunuz? Bunun derinine inin ve neden sürekli kendinizi bir ilişki içinde bulduğunuz konusunda kendinize karşı dürüst olun. Sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsanız, bir süre kendinizi dinlemenizde yarar vardır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version