Ana SayfaModaEşim Erken Boşalma Sorunu Yaşıyor, Ne Yapmalıyım ?

Eşim Erken Boşalma Sorunu Yaşıyor, Ne Yapmalıyım ?

-

Erken boşalma erkekler görülen halk arasında iktidarsızlık olarak bilinin bir cinsel hastalıktır. Bu hastalığın nedenleri arasında vücudun ilişki öncesinde yeterince enerjiye sahip olmaması, sperm kanallarındaki sorunlar ve fazla mastürbasyondan kaynaklı olduğu söylenebilir. Çocuklar yaşlarında mastürbasyonun verdiği hazzı ve heyecanı her daim yaşamak isteyenlerin mastürbasyon sayılarını arttırması ilerleyen yaşlarda erken boşalma sorununa neden olmaktadır. Erken boşalma ya da iktidarsızlık olarak bilinen bu rahatsızlığın görüldüğü bireylerde cinsel isteğinde doğru orantılı olarak azaldığı gözlemlenmektedir. Erken boşalma sorunu yaşayan bireylerin bunu bir noksanlık gibi görmek yerine rahatsızlık gibi görmeleri ve en yakın zaman profesyonel destek almaları gerektiğini belirtmeliyiz.

Erken boşalma problemi yaşayan partnere nasıl yaklaşılmalıdır?

Erken boşalma yaşayan partnerinize ilişki esnasında oldukça ılımlı davranmalı ve ona kendini kötü hissettirecek sözlerden kaçınmalısınız. Unutmayın ki bu bir hastalıktır ve bir hastanın üzerine olumsuz bir şekilde gitmek bu problemi ortadan kaldırmak yerine daha çok büyütecektir. Cinsel ilişki esnasında partnerinize kendini iyi hissettirecek cümleler kurmayı tercih ediniz. Böylelikle kaybetmiş olduğu kendine güven duygusunun tekrardan kabarmasına ve probleminin daha az indirgenmesine yardımcı olursunuz. Bu konuda yapılması gereken bir diğer şey de ilişki esnasında monotonluktan kaçınmaktır. Cinsel ilişkiye başladıktan sonra hep aynı pozisyonda devam etmek yerine belirli aralıkla farklı pozisyonlara geçmek partnerinizin erken boşalma sorununa yardımcı olacaktır. Nasıl mı diye soruyorsanız eğer partneriniz bir pozisyonda orgazm evresine yaklaştığı anda siz farklı bir pozisyona geçmeyi teklif ederseniz o esnada partneriniz kendini tutacak ve pozisyon değiştirmek için bekleyecektir.

erken boşalma

Erken boşalma sorunu kalıcı mıdır?

Aslına bakarsanız bu rahatsızlığın kalıcı olması genç yaşlarda yapılan hatalara bağlıdır. Eğer bu durum sonradan meydana geldiyse çözümü daha kısa süre içerisinde olacaktır ancak uzun süredir erken boşalma sorunu yaşayan bireylerde çözümün süresin daha uzun olmaktadır. Bu yüzden erken boşalma konusunda takviye besinler, profesyonel yardım ve çeşitli egzersizler sayesinde erken boşalma sorununun kalıcı olmasını engelleyebilirsiniz. Yani bu sorundan kurtulmak ya da bu sorunla cinsel yaşantınızı devam ettirmek tamamen sizlerin elinde olan bir şeydir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz