Ana SayfaModaEşim Cinsel İlişkiye Girmek İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Eşim Cinsel İlişkiye Girmek İstemiyor Ne Yapmalıyım?

-

Cinsel ilişki korkusu psikolojik bir rahatsızlık olup kadınlarda öne çıkan bir bozukluktur. Cinsel ilişki genel olarak hayatın bir parçasıdır. Bunu doğal olarak görmeli ve üremenin ve insan neslinin devamı için şart olduğunu bilmelisiniz. Cinsel ilişkiye girememe korkusu ne yazık ki toplumlarda kadınların birçoğunda var. Bu korku özellikle küçük yaşlarda anlatılan cinsel hikayelerin onlarda kötü etki bırakması sebebiyle oluşabilmektedir. Diğer yandan geçirilen travmalarda cinsel ilişkiye girmeye korkan kadınlar için en büyük etkenidir. Taciz edilme, tecavüz, küçük yaşta istismara uğrama gibi sebeplerden dolayı cinsel ilişki korkusu yaşanabilir.

Cinsel İlişki Korkusu Nasıl Geçer

Cinsel ilişki korkusunun altında yatan sebep bilinç altına atılmış düşüncelerdir. Kadın bu sırada ilişkiye girmez ve vajinayı açamaz. Bu durumu oldukça anlayışlı bir şekilde karşılamalısınız. Bu korkuyu yaşayan eşinizle karşılıklı olarak samimi ve sakin bir şekilde konuşarak anlaşmalısınız. Eşinizin size duyduğu sevgiden şüphelenmek çok büyük yanlış olur. Her kadın gibi o da ilişkiye girmek ve o hazzı yaşamak ister. Bu durumu bir uzman eşliğinde çözmeniz daha mantıklı ve kalıcı olur. Cinsel birleşme sizin için önemli olduğu kadar kadınlar için de önemlidir. Bunu sakın unutmayın.

Cinsel İlişki Korkusu Nasıl Ortaya Çıkar

Cinsel ilişki korkusu aslında uzun yıllardır evli olan kadınlarda bile ortaya çıkabilir. Bu durumda her iki tarafta ilişkiden sağlıklı bir sonuç alamaz. Hatta yaşanılan zevk bile yarıda kalır. Cinsel ilişki için öncelikle kişilerin sağlıklı düşünmesi gerekir. Cinselliği doruklarda yaşamak için her iki taraf birbirini iyi dinlemeli, isteklerini göz ardı etmemelidir.

İlişki Korkusu

Cinsellikten haz alabilmek için en doğru çözüm uzmanlardan yardım almaktır. Bu yardım sonucu ancak eşinizin gizli kalmış düşüncelerini öğrenebilir ve cinsellik korkusunu yenebilirsiniz. Cinsellik yalnızca erkekler için yaşanılan bir haz değildir. Kadınlar bu konuda aslında erkeklerden daha şanslı olup ilişkiden daha fazla haz alabilir. Eşinizle anlayışlı bir şekilde konuşarak tedaviye ikna etmelisiniz. Bu tedavi yalnızca cinsel birliktelik için değil her iki tarafın mutluluğu için çok önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz