Ana SayfaModaErkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu

-

Erkeklerin gizli korkularının olma olasılığı sizce ne kadardır? Ya da böyle bir şey sizce mümkün müdür? Çok güçlü ve sert görünümleri altında sizce böyle bir şeyler olabilir mi ? Her ne kadar buna inanmıyor olsanız da aslında bu toplum arasında bilinen en büyük yanlışlardan biridir.

Biz Necibe.com olarak toplum içerisinde bu gibi yanlış söylentilerin karşısındayız. İşte bu sebepten bugün size erkeklerin de korkularının olduğu 10 madde sıralayacağız.

Vücutları hakkında konuşulması

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu

Çok genç yaşlardan itibaren, kadınların bedenlerinin her zaman ideal olması gerektiğini düşünmeleri öğretilir. Sürekli egzersiz yapmaları ve bir diyet yapmaları gerektiğini düşünüyorlar. Erkekler hakkında böyle basmakalıp şeyler yoktur, ancak bu, onların fiziksel şekli hakkında endişelenmediği ya da dergilerdeki iyi yapılı erkeklerle kendilerini karşılaştırmadığı anlamına gelmez. Aksi takdirde, neden erkekler spor salonunda bu kadar vakit harcasın ki? En korktukları şeylerden birisi ise bira göbeği hakkında konuşulmasıdır.

Para

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu
Para, erkekler için endişelenmenin en popüler nedenlerinden biridir. Gelecekte ekmek kazanan kişi olarak yetiştiriliyorlar. Bir erkeğin kız arkadaşı olmayabilir, ancak finansal durumlarından endişe ediyorlar çünkü bir ilişki için en gerekli şeyin para olduğunu düşünüyorlar. Ancak, bakımlı olmak ve dikkat çekmek kadınlar için çok daha önemlidir. Yanılıyor olabiliriz ancak şunu da bilmeliler ki, bir kız için gerçekten önemli olan para ise, o zaman o kıza harcadıkları vakit değersizdir.

Boy

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu
“İdeal bir erkeğin” temel özelliklerinden biri uzun boylu olmak ise, bir adam bu durumu nasıl endişe etmez? Kadınlar boy konusunu ne kadar az önemsiyorsa, uzun olmayan çocuklar daha fazla şansa sahip olurlar. Aslına bakarsanız boyunun uzunluğundansa kalbinin büyük olması bizim için daha önemli.

Diğer erkekler tehdit oluşturabilir

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu
Erkek kıskançlığı genellikle kadınlar kadar açık değildir, ancak onların canları da bi o kadar çok acıyor. Harika bir espri anlayışına sahip bir erkek meslektaşınızdan bahsettiğinizde eşiniz endişe duygusu yaşayacaktır. Ayrıca bilmeniz gereken bir şey daha var: çok endişe ediyor ve kendisini potansiyel bir rakiple karşılaştırıyor. Korkusunu ortadan kaldırmak için onunla dürüstçe konuşmalı ve hiçbir tehdit olmadığını açıklamalısınız.

İlişkilerde az deneyim

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu
Bir maço adamının imgesi her kadının en kötü kâbusudur çünkü eski kız arkadaşlarının sayısı hakkında ve ne kadar deneyimli oldukları konusunda her zaman yalan söylerler. Aslında kadınlar kadar yanlış bir şey yapmaya korkuyorlar. İlişkinizle ilgili her konuda destek ve dürüstlük, sizi daha güvende hissetmenize yardımcı olacaktır.

Saç

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu
Vücuttaki ve baştaki saçlar erkekler için her zaman bir problemdir. Vücutta az miktarda kıl var – acaba yeterince erkeksi durmuyor muyum? Çok fazla saçım var – çok korkutucu ya da dağınık değil mi? Ve dahası kel olmak başlarına gelebilecek genellikle en kötü şey olabilir. Eşinize bu sorunlarını söyleyerek bazı şeyleri daha da kötüleştirebilirsiniz.

Diyet

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu
“Diyetteyim.” Erkekler bu kelimeyi kadınlardan çok sık duyuyorlar. Fakat bir adam diyetten bahsederse garip gelebilir. Bununla birlikte, erkekler bedenlerini ve yediği gıdaları önemserler. Herkes sağlıklı ve iyi durumda olmak ister. Sadece erkekler bu durumdan daha az bahsetmeye özen gösterir.

Kız arkadaşlarıyla ilişkileri

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu
Kadın dergilerinde ilişkileri kurtarmak için kimbilir kaç tane yazı yazılmıştır, öyle değil mi? Ancak erkekler bunu tartışmaya başlarsa, kadınlar garip olduğunu düşünebilirler. Elbette, erkekler “acımasız“dır, bu yüzden ilişkiler gibi küçük şeyler hakkında endişelenmemelidir, değil mi? Ancak erkekler her şeyin iyi olmasını isterler, bu yüzden endişe ederler. Bu bilinen en büyük yanlışlardan biridir.

Kendisinden önce kaç kişiyle birlikte olduğu

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu
Eğer bir kadın daha önce çok fazla erkekle birlikte olmuşsa, o zaman adam onlarla rekabet etmek zorunda kalacaktır. Ayrıca, eşiniz sizden daha az deneyimli olma konusunda endişelenebilir. En önemli şey, ona geçmişin geçmişte olduğunu ve endişelenecek bir şey olmadığını açıklamaktır.

Duygularını açığa vurmak

Erkeklerin Sır Gibi Sakladığı 10 Korkusu
“Ağlama, sen erkeksin!” Erkekler çocukluğundan beri bu sözleri duymuşlardır. Anne-babaları onları güçlü olmaları ve ailelerini korumaları gerektiğini vurgularlar, ancak bunun iyi bir fikir olmadığını biliyoruz. Zayıf görünmekten ve gerçek duygularını açığa çıkarmaktan korkuyorlar. Ateşe barutla gitmeyin ve bir erkeğin zorluklarla baş etmesinde ona biraz destek olmayı unutmayın. Her insanın bu tarz durumlara ihtiyacı vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz