Ana SayfaModaErkeklerde İktidarsızlık Ve Çözümleri

Erkeklerde İktidarsızlık Ve Çözümleri

-

Erkeklerde iktidarsızlık problemi ezelden beri vardı. Ancak son zamanlarda insanların hayatlarındaki değişmeler erkeklerde bu sorunun artmasına neden oldu. Bu konu ile eskiden yakından ilgili olmayan tıp bu aşamadan sonra erkeklerde iktidarsızlık sorununa ciddi AR-GE çalışmaları yürütmeye başladı. Kanallarda, internet sitelerinde ve hayatımızın hemen her alanında bu konu ile ilgili reklamlar karşımıza çıkmaya başladı. Peki neden olur bu sorun dersek bunun cevabı çok fazla sebeplerden ötürüdür diyebiliriz. Stres, sıkıntı, iş hayatının yoğun olması, psikolojik sebepler, heyecan vb. konulardan dolayı yaşanmaktadır. Bu konu tıp dilinde erektil disfonksiyon ismiyle anılır.

İktidarsızlığın toplumda görülme olasılığı büyük çoğunlukla yaşla ilgilidir. Ancak çoğu zaman kişisel sebeplerden de oluşabiliyor. Yapılan araştırmalarda her 10 erkekten biri bu sorunla karşılaşmakta. Fakat bu soruna sahip olanların sadece %10 kadarı bu konuya çare aramak için doktora başvurmakta. Bu ereksiyon sorunu olarak adlandırdığımız olayın fiziksel sebepleri şu şekildedir; atardamarların daralması sonucunda penise giden damarlarda tıkanmalar oluşuyor olabilir, toplardamarların işlevini eksik yapması olabilir, penis damarlarında oluşan hasarlar, hormonel bozukluklar, alkol ve uyuşturucu kullanımı, birtakım ilaçların gösterdiği yan etkiler, şeker hastalığı ve aşırı sigara kullanmak, sinir sistemi rahatsızlıkları gibi nedenlerdir.

Erkeklerde İktidarsızlığın Çözüm Yolları

İktidarsızlığın birçok tedavi yöntemi vardır. Vakum aletleri, penis içine iğne yöntemi, idrar kanalına ilaç yöntemi, hormon takviyeleri, penis protezleri ya da son çare olarak cerrahi tedavi şeklindedir.

Diğer alternatif ve etkili yöntemler bitkisel karışımlardır. Keçiboynuzu kürü birçok faydasının bulunmasının yanında erkeklerde iktidarsızlığa bire birdir. Bu tür bir sorunla karşılaşıldığında ilk önce vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalıdır. Profesyonel bir yardım alınmadığı takdirde aile yaşamında sorunlar çıkabilir ve boşanmalar, ayrı yaşamalar, aile içi şiddet gibi birçok sorun çıkabilir. Ayrıca erkekte psikolojik sorunlara oldukça fazla rastlanır. Erkek bu durumda aşırı strese kapılır, sinir sistemi bozuklukları görülür. Bu açıdan konunun kesinlikle hafife alınmaması gerekir. İktidarsızlık sorununa profesyonel yardım alınmadığı sürece bu basit tedavisi olan rahatsızlık yerini çok daha büyük rahatsızlıklara bırakır ve kişiye maddi, manevi açıdan büyük külfet haline gelir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz