Ana SayfaModaErkeklerde Cinsel İsteksizlik

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik

Erkekler Neden Cinsel İsteksizlik Yaşar

-

#Erkeklerde cinsel isteksizlik çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Psikolojik nedenler çoğunlukta olsa da fizyolojik nedenler de cinsel isteksizliğe neden olmaktadır.  Cinsel isteksizliğin tedavisi nedene yönelik yapılmaktadır.

Psikolojik kökenli cinsel isteksizliklerde terapi uygulaması yapılır.  Birçok erkek iş hayatında yaşadığı endişeleri cinsel hayatına yansıtmaktadır ve bu yansıma cinsel isteksizlik şeklinde kendini gösterir. İş hayatındaki stres faktörleri arttıkça cinsel isteksizlik yaşama oranı da artmakta bu da başarısızlığı beraberinde sürüklemektedir. Dışarıdan basit gibi görünen cinsel isteksizlik sorunu bu gibi etmenlerle katlanarak daha büyük problemlerin nedeni haline gelmektedir.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

#Cinsel isteksizlik sorunu için piyasada satılan pek çok ilaç ve gıda maddesi bulunmaktadır. Bunların başında ginseng denen madde gelir. Bu maddeyi içeren bazı gıda takviyeleri ve ilaçlar cinsel isteğin arttırılmasında önemli rol oynayabilmektedir. Ancak bu madde içerdiğini iddia eden oldukça fazla sayıda ürün vardır ve bunların lisanslı olmayanlarına güvenmemek gerekmektedir.

Spor da cinsel isteği arttıran bir etkendir. Kan akımının hızlanması, seratonin salgılanması ve özgüven artışına paralel olarak cinsel isteği arttıran spor yapmak diğer tüm rahatsızlıklarınıza da iyi gelecektir.

Artık piyasada daha rahat bulunan afrodizyak etkili ürünler de cinsel duyguları tetikleyerek cinsel isteği uyandırmakta ve daha büyük bir arzu ile ilişki yaşamayı sağlamaktadır.

#Cinsel İsteği Arttırmanın Yolları

erkeklerde cinsel isteksizlik

Tarçın, susam, nane gibi gıdaların, taze yaz meyvelerinin cinsel isteği arttırdığı bilinmektedir. Çikolata gibi seratonin salgılanmasını sağlayan gıdalar cinsel isteği arttırır. Stresi azaltan şarap gibi içkiler kişi üzerindeki baskıyı azaltarak cinsel yaşamı olumlu etkilemektedir.

Çeşitli vitamin ve mineral destekleri de cinsel isteği arttırmakta, bağışıklık sistemine destek olmakta, kişinin zinde ve güçlü kalmasına yardımcı olmaktadır. Piyasada tanınan bazı karışık vitamin tabletlerinin içerisinde vitamin harici ginseng eklenerek günlük enerjide artış sağlanmaya çalışılmakta ve kullananların çoğunda hem günlük hayatta hem cinsel hayatta performans artışı gözlemlendiği bildirilmektedir.

Bunların haricinde düzenli ve dengeli beslendiğinde, yeterli sıvı ve elektrolit alımı yapıldığında, yeterli hareketlilik günlük olarak sağlandığında, düzenli uyku ve spor ile de cinsel isteğin arttığı tespit edilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz