Ana SayfaModaErkekler Kaç Yaşına Kadar Seks Yapar?

Erkekler Kaç Yaşına Kadar Seks Yapar?

-

Birçok erkek yaşlandıkça seks hayatının duracağı kanısındadır. Ancak hem kadınlar için hem de erkekler için seksin yaşı yoktur. Özelikle bir yaştan sonra seks daha heyecanlı ve daha haz verici olur. Çünkü gençlik dönemlerinde seks hayatı oldukça normal olarak karşılanır ve seks sırasında alınan haz fark edilmeden ilişki yaşanır. Oysa ilerleyen yaşlarda edinilen tecrübeler seksin kıymetini daha iyi anlamanıza yardım eder. Düzenli bir seks hayatını en ez 80 yaşına kadar sürdürebilirsiniz. Erkeklerde seks hayatını sürdürememe korkusu çok olsa da bu durum yanlış bilinen bilgilerden kaynaklanır.

Düzenli Seks Hayatı

Seks, daha kaliteli yapan tek şey kişilerin psikolojik durumudur. Düzenli ve sağlıklı bir seks hayatı için öncelikle psikolojik olarak iyi hissetmeniz gerekir. erkeklerde boşalma, ereksiyon ve orgazm olmanın bir yaşı ve sınırı yoktur. Ancak bu durumlar bir yaştan sonra belirli oranlarda değişebilir. Örneğin ergenlik dönemindeki genç bir erkek çok sık orgazm olabilir. Ancak 70 yaşındaki bir erkekte orgazm olma sıklığı daha azdır. Yine yaşa bağlı değişen bir şey de sperm sayıdır. Boşalma sırasında genç bir erkekte çok daha fazla sıvıyla boşalma olurken daha geç yaşlarda bir erkekte boşalırken çok az bir sıvı gelebilir. Hatta ileri yaşlarda orgazm olmalarına rağmen hiç boşalma olmayabilir.

İlerleyen Yaşlarda Seks Hayatı

Eşinizle ileri yaşlara kadar düzenli bir şekilde seks yapabilirsiniz. bu durum sizin ve partnerinizin sağlık durumu için de oldukça önemlidir. seks yaparken genç yaşlarda olduğunuz gibi aktif olamayabilirisniz. Ancak bu durum sizin hiç seks yapamayacağınız anlamına gelmez. İlerleyen yaşlarda özellikle 65 yaş üstü erkeklerde penis küçülmesi sorunu görülebilir. Aslında gerçekte olan enerji yetersizliğinden dolayı penise yeteri kadar kan gidememesi ve penis boyutunun büyüyememesidir.

İleri Yaşlarda Seks Sorunu

Erkekler 60’lı yaşlarına doğru seks hayatının bozulmasından endişe eder. Bu durum sizin ne aralıkla seks yapmak istediğinize bağlı bir durumdur. Aslında asıl sorun sağlıklı bir seks hayatının olup olmadığıdır. Çünkü erkekler her yaşta seks yapabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz