Ana SayfaEstetikErkek Burun Estetiği Nedir?

Erkek Burun Estetiği Nedir?

-

Burun solunum sisteminin dışarı açılan organıdır. Aynı zamanda koku alma duyumuzu gerçekleştirir. Vücuttaki bu görevlerinin yanında burun yüzünüze anlam katar. Karşınızdakinin kişiliğiniz hakkında ön fikir edinmesini sağlar. Bu bakımdan önemlidir burun estetiği. Burun estetiği doktorları ise burunlarına estetik için gelenlerin yüzde 30-40’ını erkeklerin oluşturduğunu belirtmekte. Günümüzde erkekler artık kendilerine daha fazla dikkat ediyor. Daha bakımlılar ve beğenmedikleri, yüzlerine yakışmadıklarını düşündüklerinde burunlarına estetik yaptırmaktan kaçınmıyorlar. Ancak erkek burun estetik ameliyatı kadınlardakinden biraz farklılık gösteriyor. Bu farklılıkları sizler için derledik.

Erkek Burun Estetik Ameliyatı

Öncelikle erkeklerin burun ameliyatında erkeksi görüntünün kaybolmaması gerekiyor. Yani kadınlarda olduğu kadar erkeklerde burun kaldırılmıyor. Burun-dudak arasındaki açı erkeklerde doksan dereceyi geçmemeli. Aksi takdirde burun fazla yukarı kaldırılmış oluyor ve kadınsı bir görüntü oluşuyor. Bu operasyonla solunum fonksiyonları düzeltilebildiği için erkek estetik burun operasyonu olan erkek hastaların neredeyse yarısı solunum fonksiyonlarının da düzeltilmesini istiyor. Kadın burnunda standart bir biçim vardır. Ve bu biçime ulaşmak istenir. Ancak erkeklerde estetik açıdan bir standart yoktur. Erkekler burunlarının sadece bir kısmında örneğin burun ucu genişliğinde estetik yaptırabilirler. Erkeklerde kemik ve kıkırdak yapının daha kalın olmasından dolayı özellikle kemiğin kırıldığı operasyonlarda yüzde daha fazla morarma meydana gelir. Estetik burun ameliyatı geçirecek erkeklerin doktorunu çok iyi seçmesi gerekmektedir. Çünkü yapılacak küçük bir hata kadınsı bir görünüme neden olacaktır.

Kapalı Burun Estetiği

Estetik burun operasyonu geçiren hastaların sıklıkla merak ettiği şey operasyondan sonra iz kalıp kalmayacağı. Burundaki estetik operasyonlar temelde iki yöntem kullanılarak yapılıyor. Birisi açık burun estetiği diğer ise kapalı burun estetiği. Açık burun estetiğinde kesi burun deliklerinin arasından atılıyor ve burun derisi kaldırılıp burun yapıları görülüyor. Burun içyapısı görülerek işlem yapılıyor. Hasta için dezavantajı ise dışardan görülebilecek bir iz bırakma olasılığının olmasıdır. Kapalı yöntemle yapılan burun estetiğinde ise ameliyat kesileri burun delikleri içinden yapılır. Burundaki estetik operasyon buradan girilerek gerçekleştirilir. Kapalı yöntemde dışardan görülen iz kalma olasılığı ise yoktur. Ancak kapalı yöntemi tercih edecek hastaların doktorunu çok iyi seçmesini öneririz. Çünkü burun içyapısı görülmediği için diğerine göre daha zordur ve tecrübe gerektirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz