Home Televizyon Erkan Petekkaya, Kayıt Dışı Dizisi ile Fox Ekranlarında

Erkan Petekkaya, Kayıt Dışı Dizisi ile Fox Ekranlarında

0
Erkan Petekkaya, Kayıt Dışı Dizisi ile Fox Ekranlarında

Ekim ayında yayınlanacak olan yeni dizi Kayıt Dışı, Fox TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Dizinin baş rollerinde Erkan Petekkaya, Songül Öden ve Dolunay Soysert yer alıyor.

Erkan Petekkaya Kayıt Dışı dizisinde, yurtdışı ile ilişkileri bulunan bir suç şebekesini yok etmeyi planlayan istihbarat ajanı rolünde olacak.

Fox TV yeni sezonda birbirinden ilginç diziler yayınlıyor. Bunlardan biri olan Kayıt Dışı dizisi, Red Arrow Entertaintment’in bir kuruluşu olan Karga Seven Pictures yapımcılığında gerçekleşiyor. Dizinin senaryosu Şahin Altuğ ve Caner Güler tarafından yazılmış. Cevdet Mercan’ın kreatif yönetmenliğini yaptığı dizide birbirinden başarılı oyuncular yer alıyor.

Puhu TV’deki Fi dizisi ile isminden söz ettiren Songül Öden, daha önce Paramparça dizisinde Erkan Petekkaya ile birlikte rol almıştı.

İzleyicileri ekrana kilitlemesi beklenen dizinin oyuncu kadrosu da oldukça güçlü görünüyor.

Erkan Petekkaya (Ali Kemal)

12 Aralık 1971 yılında Elazığ’da doğan ünlü oyuncu, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Şimdiye kadar bir çok tiyatro oyunu, sinema filmi ve dizide rol alan oyuncu, kariyerine 1994 yılında yayınlanan kamera şakaları ile başlar. Güzel Günler, Aynalı Tahir, Aşkına Eşkıya, Bedel, Serseri, Beyaz Gelincik, Sessiz Fırtına, Hanımın Çiftliği, Öyle Bir Geçer Zaman Ki ve Paramparça, usta oyuncunun oynadığı dizilerden sadece bazılarıdır.

Songül Öden (Zeynep)

1979 yılında Diyarbakır’da doğan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Songül Öden, Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Ferhunde Hanımlar, Gümüş, Umutsuz Ev Kadınları ve Fi gibi dizilerde rol almıştır.

Dolunay Soysert (Esra)

1973 yılında Adana’da doğan başarılı oyuncu İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuk kariyerine Cumhuriyet filminde canlandırdığı Latife Hanım ile giriş yapar.

2004 yılında Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği’nin “Umut Veren Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. 2005 yılında 9. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünü aldı. 2007 yılında 9. Eyüpoğlu Tiyatro Buluşması’nda “Yılın En İyi Tiyatro Sanatçısı” ödülünü almıştır.

Kaygısızlar, Çılgın Bediş, Baskül Ailesi, Cumhuriyet, Salkım Hanımın Taneleri, Bir İstanbul Masalı, Adanalı ve Veda oynadığı ses getiren dizilerden birkaçıdır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version